فوری: پاول دوروف از توقف پروژه‌ی بلاک‌چین تلگرام خبر داد

پاول دوروف، بنیان‌گذار شرکت تلگرام، اعلام کرد که پروژه‌ی بلاک‌چین این شرکت، TON، پس از شکست در یک جدال حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا متوقف شد.

دوروف توضیح داده است که دلیل ترک پروژه‌ی بلاک‌چین، شکست در این دعوی حقوقی بوده است:

“متأسفانه، حکم دستگاه قضایی ایالات متحده درباره‌ی یک چیز درست است،‌ ما، مردم خارج از این کشور، می‌توانیم به رییس جمهور منتخب خود رأی دهیم و در انتخابات مجلس شرکت کنیم، اما وقتی صحبت از مالی و فناوری است، هنوز همه چیز وابسته به ایالات متحده است. (خوشبختانه در مورد قهوه چنین نیست). 96 درصد از جمعیت مردم دنیا به تصمیم‌گیرندگانی که توسط بخشی از 4 درصد جمعیت جهان که در آمریکا زندگی می‌کنند،‌ وابسته هستند.”

همان طور که در گزارش خبرگزاری U.Today اشاره شده، قاضی کوین کاسل از دادگاه منطقه‌ای جنوب نیویورک، شرکت تلگرام را از فروش رمز‌ارزهای گرام (Gram Tokens) در خارج از آمریکا منع کرد. دوروف در پست خود، به سرمایه‌گذاران درباره‌ی سرمایه‌گذاری پولشان در پروژه‌های شخص ثالث که ربطی به تلگرام ندارند ولی از نام TON یا برند تلگرام استفاده می‌کنند، هشدار داد:

“نه اعضای حاضر و نه اعضای سابق تیم ما در هیچ یک از این پروژه‌ها دخالتی ندارند.”

این مدیر میلیاردر همچنین دنیا را «بیش‌از‌حد متمرکز» خوانده و برای آن‌هایی که برای عدم تمرکز و برابری مبارزه می‌کنند،‌ آرزوی موفقیت کرده است.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه