آخرین بلاک هاوینگ بیت کوین پیامی سری داشت

هاوینگ بیت کوین به تازگی اتفاق افتاده است. اما در بلاک ماقبل آخر، ادای احترامی به ایده خلق بیت کوین نهفته بود. سومین هاوینگ بیت کوین امروز در ساعت 19:23 UTC رخ داد و میزان عرضه جدید بیت کوین را به نصف 630،000 کاهش داد. اما در داخل بلاک 629,999 یک پیام مخفی، ادای احترامی به آغازگاه بیت کوین بود.

« 09 / آوریل / 2020 با تزریق 2,3 تریلیون دلار، برنامه تزریق نقدینگی فدرال فراتر از برنامه سال 2008 رفته است.»

همانطور که طرفداران پروپاقرص بیت کوین می‌دانند، این اولین بار نیست که یک بیانیه سیاست‌ورزانه در یک بلوک بیت کوین قرار می‌گیرد. اولین بلوک بیت کوین که به بلوک Genesis معروف است، همچنین حاوی پیام زیر بود:

«03 / ژانویه / 2009 صدر اعظم، در آستانه تحویل دومین وثیقه برای بانک‌ها.»

Satoshi Nakamoto، نام مستعار مخترع بیت کوین، این پیام را از یکی از مقالات روزنامه Times در روزی که این بلاک تولید شده بود، برداشته است. در حالی که چشم‌انداز سیاسی از آن زمان تغییر کرده است، عنصر تعیین‌کننده سال 2020 افزایش چشمگیر چاپ پول در ایالات متحده و سراسر جهان بوده است. چنین سیاست پولی، پل تادور جونز، افسانه وال استریت را متقاعد کرد که 1-2٪ از ارزش خالص خود را به بیت‌ کوین اختصاص دهد.

F2Pool این بلوک را که شامل پیامی برای برجسته کردن چاپ پول و نشان دادن اینکه بیت کوین در این سیستم مالی یک جایگزین است، استخراج کرد. و در حالی که بانک فدرال آمریکا همچنان به چاپ دلارهای بیشتری ادامه می دهد، عرضه جدید بیت کوین کاهش یافته است.

 

کارشناس پارس بیت: پیامی هیجان انگیز، نگران کننده، ترغیب کننده و رمزآلود دقیقا مانند خاصیت و هویت واقعی ارزهای دیجیتال و بستر آنها یعنی بلاکچین رخ داده است. کسی انتظار این اتفاق را نداشت و با این پیام آن هم دقیقا در آخرین بلاک، طرز فکرهار ا به سمت خود کشانده است.

بیتکوین هم به سمت تمرکز پیش میرود؟

آیا بیتکوین کنترل شده است و قابل هدایت از راه دور و عوامل و گروهک های سیاسی است؟

بر روی چه پلتفرمی سرمایه گذاری کرده ایم؟

عده ای این پیام را به مشابه رفتار طرفداران محیط زیست با مردم دنیا میدانند که در اقداماتی تهدید آمیز دست به ارسال پیام های رمزآلود میزنند. اما این پیام و هدف قرار دادن دلار و اقدامات آمریکا در آن بیش از پیش افراد و فعالان سیاسی جهان را به فکر فروبرده است.

در هر صورت هاوینگ جدید بیتکوین میتواند اتفاقات جالبی را در آینده و بخصوص در یکی دو هفته آینده رقم بزند.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه