شهردار نیویورک آموزش کریپتو در مدارس را تأیید کرد

اریک آدامز، شهردار منتخب نیویورک در مصاحبه اخیر با برنامه State of the Union در شبکه CNN می‌گوید که کریپتو باید در سراسر جهان در مدارس آموزش داده شوند. این درحالی است که ابتکارات بسیاری در حوزه رمز ارز شروع به رونق گرفتن‌ کرده‌اند. آیا آینده ای را با کریپتو به عنوان پبشران اقتصادی خواهیم دید؟

نگاهی به مصاحبه آدامز با CNN درباره کریپتو و بلاکچین

شهردار آینده شهر نیویورک فکر می‌‌کند که مدارس این شهر باید رمز ارز و فناوری بلاکچین را به برنامه درسی اضافه کنند، زیرا اریک آدامز در برنامه خود برای تبدیل شهر نیویورک به یک کانون رمز ارزها برنامه‌ریزی کرده است.
آدامز روز یکشنبه به سی‌ان‌ان گفت:

وقتی درباره بلاکچین و بیت‌کوین صحبت می‌کردم، جوانان در خیابان ایستادند و از من پرسیدند: این چیست؟

آدامز در کنار بسیاری از رهبران دیگر در سراسر جهان، فردی بسیار خوشبین در مورد رمز ارزها بوده است. بر اساس گزارش CNBC، آدامز گفت که به محض اینکه در ژانویه به قدرت برسد، اولین چک خود را در بیت کوین خواهد گرفت. شهردار منتخب همچنین به دنبال راه‌اندازی یک رمز ارز ویژه شهر نیویورک برای رقابت با رمز ارز MiamiCoin است، ابتکاری که به نظر می‌رسد در حال حاضر موفق بوده است.
واکنش سرکوب: دادستان کل نیویورک کمتر به وجد آمده است
در حالی که شهردار جدید این ایالت خود را هوادار رمز ارزها معرفی می‌کند، لتیشیا جیمز، دادستان کل نیویورک تا کنون نشان داده است که نسبت به رمز ارزها موضع سختگیرانه ای دارد. دادستانی این شهر اخیراً سرکوب شرکت های رمز ارزی ثبت نشده را آغاز کرده است. چند ماه قبل از آن، جیمز یک هشدار مستقیم به کل شرکت‌های فعال در صنعت رمز ارز داده بود و بیان کرد که آن‌ها باید طبق قوانین عمل کنند، در غیر این صورت تعطیل خواهند شد.
جیسون فورمن، مشاور ارشد سابق اقتصادی پرزیدنت اوباما، همچنین در مورد جاه‌طلبی‌های آدامز در مورد رمز ارزها ابراز نگرانی کرده و در توییتی نوشت:

این نه تنها یک استراتژی اقتصادی بد برای نیویورک و یک تصمیم سرمایه‌گذاری بد است، بلکه به نظر می‌رسد یک تضاد منافع نیز در کار باشد.

و پاسخ آدامز به نظرات منفی دادستانی نیویورک:

من هزاران دلار در بازار سهام در طول سقوط بورس در صندوق بازنشستگی خود از دست داده‌ام. نوسان بخشی از برخی از سرمایه‌گذاری هایی است که ما انجام می‌دهیم.

آدامز اضافه کرد:

من می‌خواهم مطمئن شوم که این شهر مرکز نوآوری تبدیل می‌شود، و این چیزی است که روح انسان درباره آن است: نترسیدن از نگاه کردن به هر حوزه‌ای از نوآوری در حالی که کشورمان را توسعه می‌دهیم و شهر به جلو حرکت می‌کند.

آدامز مشخص نکرد که آموزش در چه مقطعی باید شروع شود، اما برای خیلی ها سوالاتی ایجاد کرد و بحث زیادی پیرامون آن شکل گرفته است. ما نمی‌دانیم که رمز ارزها چه نوع تأثیری بر جهان خواهند گذاشت، اما آن‌‌ها امروز سؤالاتی را ایجاد می‌کنند. آیا باید به فکر آموزش رمز ارزها به کودکان در مدرسه باشیم؟

 

منبع: bitcoinist


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه