مدیرعامل اپل: من بیت کوین و اتریوم دارم

تیم کوک، مدیرعامل اپل در جریان کنفرانس دیل بوک (DealBook) نیویورک تایمز اعلام کرد که در سبد سرمایه‌گذاری خود رمز ارز دارد. با این حال وی تأکید کرد که این سرمایه‌گذاری شخصی بوده و نشان‌دهنده جاه‌طلبی اپل در فضای رمزارزها نیست.

به گزارش و به نقل از کوین دسک، کوک در پاسخ به سوال اندرو راس سورکین در رابطه با اینکه وی بیت کوین و یا اتریوم دارد اظهار داشت:

بله دارم. فکر می‌کنم منطقی است که آن‌ها را به‌عنوان بخشی از یک پورتفولیو متنوع در اختیار داشته باشیم.

با این حال وی هرگونه شایعه مبنی بر فعالیت شرکت اپل در فضای رمزارز را رد کرد و گفت:

من روی رمزارزها [برای اپل] سرمایه‌گذاری نمی‌کنم، نه به خاطر اینکه پول خودم را سرمایه‌گذاری نمی‌کنم بلکه به این خاطر که فکر نمی‌کنم مردم سهام اپل را بخرند تا با رمزارز ارتباط داشته باشند.

کوک خاطرنشان کرد که اپل هیچ برنامه فوری برای پذیرش پرداخت به واسطه رمزارزها ندارد.

صحبت‌های مدیرعامل اپل جرقه‌ای برای بحث در توییتر بود. مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی از جمله افرادی بود که به این موضوع پرداخت و در توییتی نوشت:

اگر اپل بخواهد پشتیبانی از بیت کوین را به آیفون اضافه کرده و خزانه خود را به استاندارد بیت کوین تبدیل کند، حداقل یک تریلیون دلار برای سهامدارانش ارزش خواهد داشت.

اپل در حال حاضر هیچ محصول یا خدماتی برای رمز ارزها ندارد. البته آگهی شغلی این شرکت در اوایل سال جاری نشان داد که دپارتمان پرداختی اپل به دنبال فردی با دانش کریپتو برای رهبری همکاری‌های مختلف است.

 

 

منبع: coindesk


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه