کیف پول سولانا به مرورگر بریو اضافه می‌شود

شرکت بریو (Brave) و آزمایشگاه سولانا (Solana Labs) از همکاری مشترکی خبر دادند و اعلام کردند که مرورگر حریم خصوصی Brave از سال آینده از کیف پول‌های سولانا پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش و به نقل از دی‌کریپت، مرورگر مبتنی بر حریم خصوصی Brave اعلام کرد که با سولانا، چهارمین رمز ارز دنیای کریپتو از لحاظ ارزش بازار، همکاری را آغاز کرده است. برندان آیک (Brendan Eich) مدیر عامل Brave در اینباره گفت:

با توجه به نیاز روز افزون کاربران و سازندگانی که نیازمند دسترسی سریع و مقرون‌ به‌صرفه به وب غیرمتمرکز (Decentralized Web) هستند، ادغام این دو پلتفرم راه را برای میلیاردها کاربر حوزه رمز ارز باز می‌کند تا از برنامه‌ها و توکن‌های مد نظر خود راحت‌تر استفاده کنند.

بر اساس پستی که در وبلاگ شرکت Brave منتشر شده است، این شرکت به دلیل سرعت بالا و هزینه‌های پایین شبکه سولانا با این پلتفرم همکاری کرده است. بر اساس داده‌های Solana Beach تراکنش‌های معمولی سولانا بر خلاف دیگر بلاکچین‌های قرارداد هوشمند مانند اتریوم هزینه بسیار ناچیزی در حد ۰.۰۰۰۰۰۵ Sol یا ۰.۰۰۱ دلار دارند.

آیک همچنین اضافه کرده است، پایین بودن کارمزد تراکنش‌ها به طور بالقوه می‌تواند تعامل با ارزهای دیجیتال را برای میلیاردها کاربر آینده این حوزه، جذاب‌تر کند.

رشد قیمتی سولانا

این همکاری به همان میزان که برای Brave مفید است برای اکوسیستم سولانا نیز مفید خواهد بود چرا که مرورگر Brave در حال حاضر ماهیانه بیش از ۴۲ میلیون کاربر فعال دارد. به محض تکمیل فرآیند ادغام این دو پلتفرم در اوایل سال ۲۰۲۲، میلیون‌ها کاربر Brave می‌توانند به تنوع بالایی از برنامه‌های غیر متمرکز جدید سولانا یا دیگر برنامه‌های غیر متمرکز (dApp) دسترسی داشته باشند.

آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko) مدیرعامل Solana Labs در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

ادغام پلتفرم سولانا با مرورگرهای وب، کمک بزرگی به برنامه‌های غیر متمرکز برای ایجاد بهترین تجربه وب است. همکاری Brave و Solana گامی مهم برای انتقال میلیاردها کاربر بعدی دنیای رمز ارز به شبکه سولانا خواهد بود.

بر اساس داده‌های App Figures، بریو هم اکنون پس از Google Chrome و Opera، سومین مرورگر جهان از نظر میزان دانلود است. brave با استفاده از پایگاه داده متن باز و رایگان گوگل کروم ایجاد شده است.

پر دانلودترین مرورگرهای وب

این همکاری با سولانا، برای توکن مبتنی بر شبکه اتریوم مرورگر بریو یعنی BAT بسیار مثبت بوده است. بر اساس داده‌های Coin Gecko توکن BAT تنها در یک روز رشد ۱۹٪ را تجربه کرده است. قیمت سولانا، توکن بومی پلتفرم سولانا نیز پس از رکورد شکنی آخر هفته گذشته که باعث شد قیمت این توکن به ۲۶۰ دلار برسد، اندکی کاهش داشت و به میزان ۱.۳٪ افت کرد. Sol هم اکنون در حدود ۲۴۷ دلار معامه می‌شود.

سال رویایی سولانا

سولانا در سال ۲۰۲۱ سالی رویایی را تجربه کرده است. در ۱ ژانویه ۲۰۲۱، SOL کمتر از ۲ دلار معامله می‌شد اما قیمت امروز سولانا در حدود ۲۴۷ دلار است.

فضای پر رونق آیتم‌های کلکسیونی NFT و رشد محصولات دیفای که معامله، استقراض و وام دهی را بدون نیاز به واسطه‌های شخص ثالث ممکن می‌کنند، محرک‌های اصلی موفقیت شبکه سولانا بوده‌اند.

بر اساس داده‌های Defillama، ارزش کل قفل شده در پروژه‌های DeFi که بر بستر سولانا ساخته شده‌اند به ۱۵.۲۵ میلیارد دلار رسیده است. این موفقیت به واسطه پروژه‌های پیشتازی مانند Raydium، Marinade Finance و Serum اتفاق افتاده است. پروژه‌های در حال ظهور دیفای به دلیل موفقیت‌های پی در پی توانسته‌اند سرمایه بالایی را از طریق سرمایه‌گذاران بزرگ جذب کنند.

منبع: دیکریپت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه