یک شرکت استخراج آمریکایی به دنبال دوبرابر کردن نرخ هش خود پس از هاوینگ است.

رایوت بلاک چین (Riot Blockchain)، شرکت فعال در حوزه‌ی استخراج مستقر در ایالات متحده با خرید بیش از هزار دستگاه انت‌ماینر S19s از شرکت بیت‌مین در تاریخ ۶ مه، شمار ماینرهای بیت کوین خود را دو برابر کرد.

گفتنی است خریداری این تعداد ماینر، نزدیک به ۲ میلیون دلار برای این شرکت، هزینه دربر داشته است. پیش‌تر نیز در تاریخ ۳۰ آوریل، رایوت اقدام به خریداری هزار دستگاه S19s Pros کرده بود.

رایوت می‌گوید این دستگاه‌های تازه خریداری شده تا سه‌ماهه‌ی سوم سال میلادی جاری مستقر شده و کار استخراج را آغاز کنند. این شرکت انتظار دارد که با استقرار بیش از دو هزار دستگاه S19s، نرخ هش عملیاتی‌اش را تا سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۸۰ درصد افزایش دهد.

رایوت در مجموع پیش‌بینی می‌کند که بتواند با مصرف نزدیک به ۱۶.۵ مگاوات برق پس از استقرار دستگاه‌های جدید، نرخ هش عملیاتی خود را به ۴۵۷ پتاهش بر ثانیه برساند.

نماینده‌ی شرکت بیت‌مین در آمریکای شمالی گفته است که شرکت متبوعش سالیان درازی است همکاری نزدیکی با رایوت بلاک چین داشته و رایوت نیز همواره از محصولات انت‌ماینر برای تجهیز دیتاسنترهای خود استفاده می‌کرده است.

 

کارشناس پارس بیت: دقیقا بحثی را در خصوص متمرکز شدن ماینینگ در انحصار نهادهای بزرگ و شرکت های سرمایه گذاری غول پیکر مطرح کردیم و هنوز چیزی از هاوینگ بیتکوین نگذشته است که شاهد ورود شرکت های بزرگ برای مجهز کردن و گسترده کردن فارم های خودشان هستیم.

همینطور این شرکت ها در حال رایزنی با ماینرهای کوچک جهت ادغام و دریافت سود هستند. چه بسا کارگروه های ماینینگ در دنیا تشکیل خواهد شد کهبتوانند قدرت هش خود را در مشارکت با یکدیگر افزایش دهند و از این پس رقابت ماینینگ به گستردگی در شرکت ها ونهادها کشانده خواهد شد. لذا با گذشت مدتی ممکن است ماینرهای خرد نیز به صرفه نبودن ماین را در اسکیل کوچک درک کنند و به جمع سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در ترید بپیوندند.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه