مشاغل بلاک چینی؛ پردرآمدترین مشاغل فناوری در بریتانیا

کپیتال آن تپ (Capital on Tap)، شرکت فعال در حوزه‌ی اعطای تسهیلات اعتباری به تازگی آمار و ارقامی را منتشر کرده که نشان می‌دهد مشاغل مرتبط با بلاک چین در بریتانیا در فهرست پردرآمدترین شغل‌ها در حوزه‌ی کسب‌وکارهای فناوری جای دارند.

بنابر اطلاعات منتشر شده توسط این شرکت بریتانیایی، متوسط حقوق پرداختی به شاغلان حوزه‌ی بلاک چین به ۷۵ هزار پوند (بیش از ۹۰ هزار دلار) در سال می‌رسد. آن‌طور که پیداست تاکنون بیش از ۵۰۰ موقعیت شغلی دائمی در حوزه بلاک چین در سرتاسر بریتانیا ایجاد شده است.

مطالعه‌ی کپیتال آن تپ نشان می‌دهد که فناوری توفنده‌ی بلاک چین در حال بدل شدن به نیرویی نوظهور در تمامی صنایع از واقعیت مجازی گرفته تا چاپ سه‌بعدی است.

آمار و ارقام گزارش یاد شده، حاکی از آن است که ایالات متحده، میزبان بیشترین کسب‌وکارهای مرتبط با فناوری بلاک چین است و هند و بریتانیا نیز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

البته پیش‌تر گزارش‌هایی منتشر شده بود که نشان می‌داد در سال ۲۰۱۹ حقوق سالانه‌ی دریافتی شاغلان حوزه‌ی بلاک چین در چین، نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافته است. با این حال، اتاق بازرگانی دیجتال کانادا در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که میزان حقوق و دستمزد مشاغل بلاک چینی از جمله بالاترین حقوق‌های پرداختی در میان کسب‌وکارهای مختلف است.دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه