صرافی کوین بیس: بیت کوین از طلا برتر است

کوین‌بیس، صرافی نام‌آشنای مستقر در ایالات متحده به تازگی گزارشی را منتشر و در آن استدلال کرده که بیت کوین (BTC) مزیت متمایزی در مقایسه با طلا دارد. این صرافی در گزارش خود، عدم وابستگی بیت کوین به هرگونه زنجیره تامین فیزیکی را دلیل برتری آن نسبت به فلز گران‌بهای طلا برشمرده است.

نویسندگان گزارش یادشده اذعان کرده‌اند که بیت کوین و طلا هردو از نظر کمیابی و دسترس‌پذیری جهانی اساسا همسان هستند؛ اما با مختل شدن زنجیره تامین طلا در روزهایی که جهان با بحران کرونا دست به گریبان است، بیت کوین توانسته از نظر دسترس‌پذیری یک سر و گردن بالاتر از طلا بایستد.

کوین‌بیس در گزارشی که در تاریخ دوم ماه مه منتشر کرده، نوشته است که فراگیری بیماری کووید ۱۹ مزیت‌های بیت کوین را در برابر طلا به رخ همگان کشیده است. در این مقاله تصریح شده است:

بیت کوین به زنجیره‌های تامین فیزیکی شکننده، متکی نیست و بدون هیچ تردیدی، دسترس‌پذیری جهانی خدشه‌ناپذیری دارد.

کوین‌بیس در گزارش خود با اشاره به شکاف‌های قیمتی پیش آمده در بازارهای جهانی طلا در نتیجه اختلال در زنجیره تامین این فلز گران‌بها تاکید کرده که همین امر منجر به نابرابری کمیابی طلا در بازارهای مختلف شده است.

در این گزارش آمده است که طلا در بازارهای نیویورک و لندن، تقریبا ۴.۵ درصد واگرایی قیمتی دارد. این واگرایی ناشی از کمبود میله‌های طلایی است که برای تسویه قراردادهای آتی Comex مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین کوین‌بیس در بخش دیگری از گزارش خود خاطرنشان کرده است:

در حالی که معادن، تصفیه‌گاه‌ها و زنجیره‌های تامین طلا با اختلال گسترده مواجه شده‌اند، پروتکل هسته‌ی بیت کوین کماکان بدون کوچکترین اشکالی همان‌طور که پیش‌تر طراحی شده به کار خود ادامه می‌دهد.

کارشناس پارس بیت: کسی نمیداند دقیقا آینده ارزهای دیجیتال به کجا خواهد رسید اما روز به روز به شیوه استفاده از این رمزارزها و کاربردهای آنها در جهان اضافه میشود و سهولت دریافت و پرداخت آنها بدون نیاز به واسطه و صرفا در انحصار خریدار و فروشنده، با در نظر گرفتن مزیت هایی مثل شفافیت و سهولت و نیز کارمزد بسیار پایین تر، موجب کارایی و استقبال بیشتر جهانی از استفاده از آنها میگردد.

ورود کسب و کارهای گنون به بحث استفاده از بیتکوین و رمزارزها و همینطور قانونگذاری ها و ایجاد آمادگی برای تدوین زیرساخت های بلاکچین در کسب و کارها را نمیتوان انکار کرد و اینها همه عواملی برای پیشرفت و صعود قیمت رمزارزهای کاربردی و قویتر مارکت رمزارز مثل اتریو و بیتکوین است.

لذا اکثر سرمایه گذاران وارد 2 بحث اصلی در سرمایه گذاری آن هم 2 بخش کوتاه مدت ترید و بلند مدت سرمایه گذاری هستند و بخش دوم سرمایه گذاری خود را به زمانی اختصاص داده اند که کاملا از رشد قیمت بیتکوین اطمینان حاصل کنند.

مقایسه بیتکوین و حتی برتری شمردن از آن در مقابل طلا نیز خالی از لطف و خارج از درک نیست. طلای دیجیتالی که روز به روز به غافلگیری ها و از طرفی حمایت های آن افزوده میشود.

اما در مقابل تمام این صحبت ها از سرمایه گذاران انتظار میرود تا هوشیار عمل کنند و درگیر جو احساسی مارکت رمزارز نشوند و به درستی رفتار نمایند. چه در سرمایه گذاری کوتاه مدت و چه در سرمایه گذاری بلند مدت، شما موظف به پیگیری تغییرات مارکت رمزارز خود چه از تکنیکال و چه فاندامنتال هستید و این تفکر که ارزی را خریداری کنید و تا مدتی سراغی از آن نگیرید حداقل در مورد مارکت رمزارز اشتباه است و جواب نمیدهد.

بنظر شما هم بیتکوین قابلیت طلا شدن در مارکت ارز دیجیتال را دارد؟!دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه