قیمت بیت کوین از ۹۰۰۰ دلار عبور کرد، بازار رمز ارزها سبزپوش شد!

قیمت بیت کوین با ادامه‌ی روند صعودی با رشدی ۱۷ درصدی از ۹۰۰۰ دلار گذشت. طبق داده‌های نمودار معاملاتی در وبسایت TradingView.com قیمت ببیت کوین (BTC) از روز ۱۳ مارس که به ۳۸۵۰ دلار رسید، رشدی ۱۳۰ درصدی داشته و بدین ترتیب بهترین بازدهی را نسبت به دارایی‌های دیگر طی سال ۲۰۲۰ ثبت کرده است. در تصویر زیر بازدهی بیت کوین (BTC) با رنگ نارنجی، طلا با رنگ زرد، نفت با رنگ مشکی و شاخص S&P500 با رنگ آبی مشخص شده است.

به دنبال اقدامات پیشگیرانه‌ی دولت‌ها در همه‌گیری ویروس کرونا قیمت بیت کوین کاهش یافت و تا ۳۸۵۰ دلار نیز سقوط کرد. دیگر بازارها نیز با کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی در حال بهبود هستند. با این وجود به نظر می‌رسد نصف شدن پاداش استخراج (هاوینگ) بیت کوین طی روزهای آتی پیش‌راننده‌ی اصلی این افزایش قیمت باشد. هاوینگ هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد و طی آن پاداش استخراج بیت کوین نصف می‌شود تا عرضه‌ی آن متناسب گردد.

با افزایش قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته چانگ‌ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، اعلام کرد حجم معاملات این صرافی به رکورد جدید ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. با این حال صرافی‌های بسیاری از جمله کوین بیس و بیتمکس در نتیجه‌ی این افزایش حجم معاملات دچار مشکل شدند.

کارشناس پارس بیت: در شرایط کنونی مارکت رمزارز و در مواقع هایپ و پامپ قیمت بیتکوین، بارها از سوی انجمن رمزارز ایران تاکیید کرده ایم که تحت تاثیر رفتار احساسی مارکت رمزارز و هیجان موجود در آن نشوید. قرار نیست بیتکوین در طی 2 روز به 20 هزار دلار برسد اما اگر در چنین مواقعی دچار توهم و درگیر جو روانی مارکت شوید قطعا زیان بیشتری خواهید کرد و با اصلاح قیمت پامپ شده روان خود را نیز درگیر این ترید بد کرده اید.

قطعا در زمان های پامپ و دامپ نباید معامله ای صورت گیرد تا حالت طبیعی مارکت مجدد برقرار شود و ثبات نسبی به وجود آید.

با یادگیری یک سری تحلیل های ساده و مشخصی میتوان براحتی تغییرات فاحش در نمودار ارزهای دیجیتال را بررسی کرد و برای سرمایه گذاران این مارکت، واجب است که در ابتدای مسیر سرمایه گذاری خود با حداقل ترین مسائل آموزشی و آگاهی در این حوزه آشنا باشند تا دستخوش صحبت ها و اظهار نظرهای ناآگانه نشوند.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه