آیا مرگ رهبر کره شمالی می تواند بر قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد؟

خبرگزاری های ژاپنی و چینی امروز اعلام کردند که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به دلیل عمل قلب ناموفق فوت شده است. البته این خبر هنوز توسط هیچ یک از مقامات کره شمالی تایید نشده است و صحت آن هنوز مشخص نیست. اما بسیاری در این میان بین می کنند با مرگ وی، چه اتفاقی برای روند و قیمت بیت کوین خواهد افتاد.

حساب توییتر Russian Market این موضوع را مطرح کرده است که با مرگ رهبر کره شمالی ممکن است این کشور دارایی های بیت کوین خود را بفروشد.

طبق گزارشات اخیر، این کشور منزوی در جهان برای دور زدن از تحریم ها و حمایت از برنامه بمب هسته ای خود اقدام به هک صرافی های ارز دیجیتال کرده بود. طبق گزارش سازمان ملل، این کشور در ماه مارس ۲۰۱۹ ارز دیجیتالی به ارزش بیش از ۶۷۰ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

ماه گذشته دولت آمریکا دو هکر چینی را به داشتن ارتباط با گروه لازاروس کره شمالی متهم کرد.

نوگراتز: بیت کوین بخرید

در عین حال، تحلیلگران و صاحب نظران حاضر در توییتر، توییت های بسیار بدبینانه ای منتشر کردند. این نکته که کره شمالی دارای بیت کوین بسیار زیادی است بدان معنا نمی‌باشد که به دلیل مرگ کیم شروع به فروش آنها کرده باشد.

در این بین، مایک نوگراتز مدیرعامل گلکسی دیجیتال در پاسخ به توییت آنتونی پامپلیانو درباره رهبرهای خودکامه صرفا گفته است که بیت کوین بخرید.

با این حال همچنان مشخص نیست که این خبر واقعی است و یا تنها شایعه می باشد. اما به نظر می رسد اهداف این کشور برای پروژه های خود با مرگ رهبر آنها از بین نمی رود و آنها یک روزه اقدام به فروش تمامی ارزهای دیجیتال یا بیت کوین خود نمی کنند. با این وجود باید منتطر بود و دید در سال ۲۰۲۰ چه اتفاقات شوکه کننده دیگری در انتطار مردم جهان خواهد بود.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه