قیمت اتریوم برای اولین بار در بیش از یک ماه گذشته به ۱۹۰ دلار رسید

اتریوم طی سه روز گذشته، نزدیک به ۱۲ درصد رشد کرده و در عین حال، بیت کوین خودش را در بالای ۷,۰۰۰ دلار تثبیت کرده است.

به گزارش ، امروز قیمت اتریوم، فقط طی چند ساعت، بیش از چهار درصد رشد کرد و برای اولین بار در ماه جاری، به ۱۹۰ دلار به ازای هر واحد رسید.

پس از روند دیروز و رشد بازار ارزهای دیجیتال، روز گذشته هم اتریوم هفت درصد صعود کرد و در حال حاضر با قیمت ۱۸۹.۹۱ دلار معامله می‌شود. به نظر می‌رسد سقوط قیمت نفت در روز دوشنبه، در بازار ارزهای دیجیتال و سهام تأثیر خود را گذاشته است. اما از آن زمان تا به حال این بازار‌ها و به دنبالشان برخی دیگر، روند خود را تا حدودی باز‌یافته‌اند.

آخرین باری که اتریوم بالای ۱۹۰ دلار معامله می‌شد، به پیش از سقوط شدید بازار در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۹۸) بر‌می‌گردد. با این حال، راهی طولانی برای بازگشت به نرخ اواسط فوریه (اواخر بهمن ۹۸) یعنی ۲۸۵ دلار، پیش روی این ارز دیجیتال است.

نمودار رشد اترنمودار رشد اتر در یک ماه گذشته

از طرف دیگر، به نظر می‌رسد محبوبیت اتریوم در میان سرمایه‌گذاران تازه‌کار، افزایش یافته است.

شرکت سرمایه‌گذاری گری اسکیل (Grayscale)، هفته گذشته گزارش داد که در سه ماهه آغازین سال ۲۰۲۰، این شرکت شاهد هجوم گسترده‌ای برای ارز اتریوم بوده است.

در عین حال، قیمت بیت کوین، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار، امروز با ۱۰ درصد رشد به قله ۷٬۶۰۰ دلاری رسید. به نظر می‌رسد بقیه بازار نیز، آماده‌ی همراهی با این روند هستند. ریپل (XRP) با چهار درصد و کاردانو با ۹ درصد صعود همراه بودند. تزوس نیز با ۸ درصد رشد، به ۲.۶۳ دلار رسید.

برخی تحلیلگران بر این باور بودند که قیمت بیت کوین برای آغاز روند صعودی، لازم است از مرز ۷٬۲۰۰ دلار عبور کند. حالا که این اتفاق افتاده، آیا بیت کوین موفق خواهد شد؟

 

کارشناس پارس بیت: بسیاری از دنبال کنندگان و سرمایه گذاران رمزارز اتریوم در یک سال گذشته، از ریزش شدید این رمزارز و کاهش سرمایه خود نگران بودند. این در حالی است که پروژه اتریوم همیشه در جایگاه خوبی از نظر فعالیت تیمی بلاکچین و تغییر و بهبود ساختارهای عملیاتی و کارایی بوده است.

در نتیجه این ریزش قیمت خیلی با نحوه فعالیت ها و کاربردهای اتریوم همساز نبود و سرمایه گذاران به فکر درباره علت این کاهش قیمت شدید فرو برد.

حال بعد از مدتی از این ریزش قیمت شدید، مجدداتریوم سیر صعودی روند قیمت خود را در پیش گرفته است و امیدواری تازه ای در دل سرمایه گذاران خود ایجاد کرده است. اما آیا این شیوه سرمایه گذاری و تفکر درست است؟

یک سرمایه گذار آگاه شخصی استکه پیش از ورود به سرمایه گذاری نسبت به این ورود سرمایه و ادامه راه اطمینان حاصل کند بخصوص اگر صحبت از رمزارز دوم مارکت جهانی رمزارز باشد. لذا با هر کاهش قیمت و افزایش قیمتی نباید تفکرات اینچنین در سرمایه گذاران و افکار عمومی ایجاد شود و میبایست نسبت به آینده رمزارز مورد سرمایه گذاری خود با دلیل و برهان رفتار کرد.

هرچند که گاهی این روند از برهان خارج میشود و به سمت بحث فاندامنتال یا تاثیر نهنگ ها بر مارکت پیش میرود.

در هر صورت بعنوان یک سرمایه گذار آگاه، در جریان باشید که خارج از هر تغییر قیمتی، اهمیت رمزارز مورد سرمایه گذاری، شیوه استفاده از آن در جهان و تمایل به ورود حجم سرمایه گذاری در آن علاوه بر فاکتورهایی به تیم سازنده رمزارز و شفافیت در ادامه طرح های آن پروژه حائز اهمیت است.

 

شما هم از سرمایه گذاران در رمزارز اتریوم هستید؟نظرتان در خصوص آینده این رمزارز چیست؟

منبع: ارزدیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه