رابرت کیوساکی خرید طلا و بیت کوین را به مردم توصیه کرد

نویسنده‌ی کتاب «پدر ثروتمند، پدر فقیر» نسبت به وقوع بحران اقتصادی گسترده هشدار داده و به مردم توصیه کرد بیت کوین و طلا بخرند.

رابرت کیوساکی(Robert Kiyosaki)؛ نویسنده‌ و بازرگان آمریکایی معتقد است که مردم باید از پس‌انداز دلار خودداری کنند و در عوض طلا و یا بیت کوین(BTC) خریداری کنند. وی نسبت به وقوع بحران اقتصادی در آینده‌ی نزدیک هشدار داده است.

توصیه‌ی رابرت کیوساکی به خرید طلا و بیت کوین

رابرت کیوساکی بیشتر به دلیل نگارش کتاب پُرفروش «پدر ثروتمند، پدر فقیر(Rich Dad, Poor Dad)» به شهرت رسیده است. بیش از ۳۲ میلیون نسخه از این کتاب که در سال ۱۹۹۷ منتشر شده است، در بیش از ۱۰۰ کشور جهان به فروش رسیده است.

وی بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ ایالات متحده‌ی آمریکا را پیش‌بینی کرده است و همچنین اقدام دولت آمریکا در این زمینه را مورد انتقاد قرار داده است. کیوساکی اخیرا نسبت به وقوع بحران اقتصادی جدیدی که تبعات اقتصادی شدید‌تری نسبت به گذشته خواهد داشت هشدار داده است. کیوساکی به مردم توصیه کرده است تا برای برای حفاظت از دارایی‌هایشان، «دلار‌های جعلی» را پس‌انداز نکنند و در عوض طلا و بیت کوین خریداری کنند.

توئیت رابرت کیوساکیدر حالی که بانک مرکزی آمریکا تریلیون‌ها دلار پول جعلی چاپ می‌کند(۸۵ میلیارد دلار به‌طور ماهیانه تا ۱۲۵ میلیارد دلار به‌طور روزانه) نگه‌داری این پول منطقی نیست. نگه‌داری از دلار با توجه به سیاست بهره‌ی اقتصادی صفر(ZIRP) توجیه‌پذیر نیست. طلا و بیت کوین بخرید.

وی با اشاره به بسته‌ی محرک اقتصادی به ارزش ۶٫۲ تریلیون دلار که در تاریخ آمریکا بی‌سابقه ارزیابی می‌شود اظهار داشت که دولت ایالات متحده‌ی آمریکا تلاش کرده است فشار اقتصادی ناشی از تبعات شیوع ویروس کرونا بر کسب و کارها و شهروندان آمریکایی را کاهش دهد، اما در حقیقت انتشار گسترده‌ی دلار ارزش این ارز را در برابر ارز سایر کشور‌های جهان کاهش می‌دهد.

در نتیجه بهتر است مردم دارایی‌هایشان را بر روی طلا و بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند، این دارایی‌ها در ایالات متحده‌ی آمریکا به عنوان نوعی کالا طبقه‌بندی شده‌اند.

بیت کوین و طلا در مقایسه با دلار آمریکا

کیوساکی در گذشته نیز از ارزهای فیات و دلار آمریکا انتقاد کرده است. بر اساس گزارش کوینیت، وی در سال ۲۰۱۸ دلار آمریکا و ارزهای فیات را نوعی کلاهبرداری توصیف کرده بود. وی معتقد است که رمزارزها در حال تسخیر جایگاه دلار آمریکا هستند.

کیوساکی پیش‌بینی کرده است که طلا در آینده نقش فعالی را ایفا خواهد کرد اما نسبت به جایگاه دلار آمریکا در آینده خوش‌بین نیست:

من فکر نمی‌کنم دلار در جایگاه کنونی باقی بماند. طلا، نقره و بیت کوین جایگاه دلار را تسخیر خواهند کرد. دلار آمریکا کلاهبرداری است. من فکر می‌کنم دلار آمریکا در حال نابود شدن است.

وی همچنین معتقد است که تکنولوژی بلاکچین در بیست سال آینده نیز وجود خواهد داشت. کیوساکی همچنین اعلام کرده است که مالکیت مقداری بیت کوین و اتریوم را برعهده دارد.

پیتر شیف(Peter Schiff)، اقتصاد‌دان آمریکایی و طرفدار طلا نیز سقوط دلار آمریکا را پیش‌بینی کرده است. وی معتقد است که ایالات متحده‌ی آمریکا باید به استاندارد طلا بازگردد.

 

 

منبع: کوینیت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه