بیت کوین در فرانسه به عنوان یک شکل قانونی از پول به رسمیت شناخته شد

یکی از دادگاه‌های رسمی فرانسه بیت کوین را به عنوان ارز به رسمیت شناخت.

به گزارش یوتودی، رسانه فرانسوی لزیکو روز گذشته گزارش داد که از حالا بیت کوین در فرانسه یک شکل رسمی از پول است.

خبرگزاری لزیکو انتظار دارد که این تصمیم به ارتقای وضعیت بیت کوین و حجم معاملات آن کمک کند.

حکم مزکور را دادگاه تجاری شهر نانتر صادر کرد. این حکم بیت کوین را به عنوان یک دارایی لمس‌ناپذیرِ تعویض‌پذیر (Fungible)، مشابه با پول رایج (فیات) در نظر می‌گیرد.

وکیل یکی از شرکت‌های بزرگ فرانسوی، هیوبرت دو واپلین (Hubert de Vauplane) در این خصوص گفت که این تصمیم حالا به بیت کوین اجازه می‌دهد تا به صورت قانونی به عنوان پول استفاده شود. بنابراین به گفته این وکیل، این تصمیم می‌تواند افزایش معاملات بیت کوین و گسترش فعالیت‌های مرتبط در فرانسه را رقم بزند که در نهایت موجب تزریق نقدینگی بیشتر به بازار ارزهای دیجیتال می‌شود.

دادگاه تجاری شهر فرانسه این تصمیم را در هنگام حل اختلاف میان صرافی فرانسوی «Paymium» و شرکت سرمایه‌گذاری انگلیسی «BitSpread» گرفت.

موضوع از این قرار است که در سال ۲۰۱۴ شرکت Paymium مقداری بیت کوین به شرکت BitSpread قرض می‌دهد. در سال ۲۰۱۷، بیت کوین کش از بیت کوین فورک شده و به تمام دارندگان بیت کوین، همان مقدار بیت کوین کش تعلق می‌گیرد. بنابراین شرکت Paymium به دنبال آن بوده است که علاوه بر بیت کوین‌ها، بیت کوین کش‌های بدست آمده از آن بیت کوین‌ها را هم پس بگیرد و کار این دو شرکت به دادگاه حل اختلاف رسیده است. دادگاه برای حل این مشکل اعلام می‌کند که بیت کوین به عنوان یک شکل رسمی از پول در نظر گرفته می‌شود.

کمی قبل‌تر، آلمان به عنوان اولین کشور اروپایی به بیت کوین رسمیت بخشید و آن را به عنوان «پول خصوصی» و یک ابزار مالی در نظر گرفت.

منبع: ارز دیجیتال


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه