پرسودترین ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ با صرف نظر از بیت کوین

از ابتدای سال ۲۰۱۹، بازار ارزهای دیجیتال بیشترین میزان نوسانات قیمتی را، به ویژه در برخی از آلت کوین‌ها (ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین) تجربه کرده است.

به عنوان مثال در ژانویه ۲۰۱۹، کل ارزش سرمایه موجود در این بخشِ نوظهور در حدود ۱۳۰ میلیارد دلار بود. اما در ماه جولای، یعنی ۷ ماه بعد، بازار شاهد یک حرکت صعودی قوی بود که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را به ۳۷۳ میلیارد دلار رساند. پس از این دوره، روند صعودی مذکور کاملا فروکش کرد و در حال حاضر ارزش کل این بازار، مقدار کمی تا رسیدن به آستانه ۲۰۰ میلیارد دلار فاصله دارد.

در این میان، برخی از ارزهای دیجیتال به طور کلی در طول سال وضعیت خوبی داشتند و توانستند از روند نزولی شدیدی که در بازار حاکم بود، تا حدی جان سالم به در ببرند.

در ادامه بر اساس مطلبی از کوین تلگراف، لیستی از ارزهای دیجیتال برجسته‌ای که بهترین عملکرد را در کل سال ۲۰۱۹ داشته‌اند، دیده می‌شود. بیت کوین هم یکی از ارزهای دیجیتالی بود که عملکرد بسیار مناسبی در سال جاری داشت اما به دلیل اینکه این مقاله به آلت کوین‌ها اختصاص دارد، نام بیت کوین در لیست زیر دیده نمی‌شود.

چین‌لینک (ChainLink)

رشد شدید قیمت چین لینک 

قیمت ارز دیجیتال LINK در سال 2019، 500 درصد افزایش داشته است!

شاید برخی افراد از دیدن پروژه چین‌لینک (LINK) در لیست ارزهای دیجیتالی با بهترین عملکرد در سال ۲۰۱۹ شگفت زده شده باشند که البته حق دارند.

این پلتفرم اساساً به دنبال ایجاد یک پل برای ایجاد ارتباط بین قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین و اپلیکیشن‌های دنیای واقعی است.

از نظر قیمتی، ارز دیجیتال لینک سال ۲۰۱۹ را در شرایطی آغاز کرد که قیمت هر واحد آن با یک شیب آرام از ۰.۳۱ دلار در مدت ۵ ماه به بیش از ۰.۴۵ دلار رسید. این روند صعودی به تدریج شدت گرفت و در هفته اول ماه جولای، قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین قیمت خود یعنی ۳.۷۴ دلار افزایش یافت.

با وجود اینکه، این ارز در چند ماه گذشته، کمی از حرکت صعودی دیوانه‌واری که تا قبل از آن داشت را از دست داده، هنوز هم کمی بالاتر از قیمت ۱.۹۰ دلار معامله می‌شود.

در کل، جفت ارز معاملاتی لینک/دلار (LINK/USD) از ابتدای سال تاکنون، ۵۰۰ درصد رشد داشته است و جفت ارز معاملاتی لینک/بیت کوین (LINK/BTC) نیز در همان مدت مشابه، بیشتر از ۳۰۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است که بدون اغراق، یک رشد قیمتی چشمگیر محسوب می‌شود.

بایننس کوین (Binance Coin)

افزایش قیمت 140 درصدی؛ ارز دیجیتال بایننس کوین یکی از پرسودترین ارزها در سال 2019 بوده است.ا

فزایش قیمت 140 درصدی بایننس کوین در سال 2019!

این ارز دیجیتال در اواسط سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد. بایننس کوین (BNB)، توکنی است که می‌تواند برای اهداف معاملاتی و همچنین برای کاهش کارمزد تبادلات در صرافی بایننس، مورد استفاده قرار بگیرد. اما این تنها کاربرد آن نیست. بلکه بایننس، برنامه‌های تشویقی و تخفیف‌هایی را برای دارندگان BNB، که هنگام انجام معاملات داخلی خود از این توکن استفاده می‌کنند، در نظر گرفته است.

با توجه به عملکرد BNB، این ارز دیجیتال، سال ۲۰۱۹ را با قیمتی در حدود ۶ دلار شروع کرد. اما تا پایان هفته آخر ماه می، یعنی پس از ۵ ماه از شروع سال، قیمت هر توکن BNB تا ۳۵.۲۰ دلار افزایش یافت؛ که این ارقام یک رشد قیمتی بیشتر از ۴۵۰ درصد را نشان می‌دهد.

در طول سه ماه سوم سال ۲۰۱۹، ارزش هر توکن BNB از ۳۳.۱۰ دلار به ۱۵.۷۹ دلار کاهش یافت. یعنی یک سقوط چشمگیر در ارزش این دارایی در مدت سه ماه اتفاق افتاد.

با این حال، طی دو ماهه گذشته، ارزش BNB نسبتا ثابت مانده است، و میانگین قیمت این ارز دیجیتال در ماه دسامبر، تقریبا در محدوده کمتر از ۱۴ دلار بوده است.

از ابتدای سال، ارزش کلی جفت ارز بایننس کوین/ دلار (BNB/USD)، بیش از ۱۴۰ درصد افزایش یافته است.

تزوس (Tezos)

افزایش قیمت چشمگیر تزوس

قیمت تزوس در سالی که گذشت، بیشتر از 190 درصد افزایش را تجربه کرد.

ارز دیجیتال تزوس با نماد (XTZ)، یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است که از یک پروتکل اعتبارسنجی رسمی و هچنین یک بخش توافق جمعی مبتنی بر اثبات سهام (PoS)، برای مدیریت عملیات داخلی خود استفاده می‌کند. با توجه به نحوه کار این سیستم، به دارندگان XTZ، که توکن‌های خود را با رعایت شرایط معینی نگه می‌دارند، با هدف دادن انگیزه برای ایجاد و تایید بلوک‌ها، توکن‌های XTZ تعلق می‌گیرد.

از نظر ارزش این دارایی، توکن تزوس (XTZ)، سال ۲۰۱۹ را با قیمت ۰.۴۷ دلار آغاز کرد. اما تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، ارزش هر توکن XTZ به صورت چشمگیری افزایش یافته و به ۱.۰۶ دلار رسید. روند افزایشی قیمت توکن تزوس، بین ماه‌های آوریل تا ژوئن همچنان ادامه داشت و در ۱۹ ماه می، قیمت این توکن به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹، یعنی ۱.۸۸ دلار افزایش یافت.

در طول سه ماهه سوم سال جاری، ارزش توکن تزوس (XTZ)، همچنان به نوسان در محدوده ۱ دلار تا ۱.۲۰ دلار ادامه داد. با این حال، از ابتدای ماه دسامبر، این ارز دیجیتال بار دیگر یک حرکت صعودی را آغاز کرده و در حال حاضر هر توکن آن با قیمت ۱.۵۱ دلار معامله می‌شود.

در طول سال ۲۰۱۹، جفت معاملاتی تزوس/دلار (XTZ/USD) بیشتر از ۱۹۰ درصد رشد داشته است.

توکن سینتتیکس نتورک (Synthetix Network Token)

افزایش قیمت شدید قیمت توکن سینتتیکس نتوورک

قیمت توکن سینتتیکس نتورک در سال 2019، بیش از 200 درصد رشد داشته است!

توکن سینتتیکس نتورک با نماد (SNX) یک توکن ERC-20 است که به منظور آسان‌تر کردن کلیه معاملاتی که در صرافی سینتتیکس (Synthetix) انجام می‌شود، ایجاد شده است. علاوه بر این، توکن‌های SNX، در یک مدل فرد به قرارداد ( peer-to-contract) مورد معامله قرار می‌گیرند و همچنین به عنوان وثیقه‌ای برای برگرداندن دارایی‌های جایگزین یا مصنوعی SNX که به آنها Synths گفته می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دارایی‌های سینز (Synths)، توسط شبکه سینتتیکس بکار گرفته می‌شوند تا ارزش بازار هر دارایی اساسی و پایه را ردیابی کنند.

بین ماه‌های ژانویه و آوریل، قیمت هر توکن SNX، در بیشترین مقدار خود به ۰.۰۷ دلار رسید و تا ماه می، به روند افزایشی خود ادامه داد. اما از ابتدای می، قیمت این ارز دیجیتال وارد یک روند نزولی شد ولی تنها سقوط قیمت و کاهش شدیدی که این توکن در سال جاری داشت مربوط به ۲۶ نوامبر است که در آن تاریخ، کل بازار ارزهای دیجیتال یک کاهش و پولبک بزرگ را تجربه کردند.

به طور کلی، از ابتدای سال ۲۰۱۹، ارزش هر توکن SNX، بیشتر از ۲۰۰ درصد افزایش داشته است و هر توکن آن در حال حاضر با قیمت ۱.۳۳ دلار معامله می‌شود.

بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

رشد شدید قیمت بیت کوین کشرشد 30 درصدی قیمت بیت کوین کش در سال 2019!

بیت کوین کش در حال حاضر یکی از ۱۰ ارز برتر بازار است. این ارز دیجیتال با نماد (BCH) هاردفورکی از بیت کوین است.

از نظر قیمتی، هر BCH در طی هفته دوم ژانویه، ۱۳۵ دلار معامله می‌شد. با این حال، با آغاز ماه آوریل، قیمت این ارز دیجیتال رشد کرده و از آستانه ۳۰۰ دلار هم عبور کرد. این ارز دیجیتال در تاریخ ۲۶ ژوئن و زمانی که هر BCH با قیمت ۴۷۹.۹۶ دلار معامله می‌شد، به اوج قیمت سالانه خود رسید. در طی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، ارزش هر بیت کوین کش نسبتا ثابت مانده و در محدوده ۳۰۰ دلار نوسان می‌کرد. اما از ابتدای نوامبر، قیمت این ارز دیجیتال بطور مداوم کاهش یافت. بطوری که هر بیت کوین کش در حال حاضر با قیمتی در حدود ۱۹۵ دلار معامله می‌شود.

در کل، در طی ۱۲ ماه گذشته، ارزش جفت معاملاتی بیت‌کوین‌کش/دلار (BCH/USD)، بیشتر از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

کازماس (Cosmos)

رشد زیاد قیمت ارز دیجیتال کازماس اتم

ارز دیجیتال پروژه کازماس، ATOM، یک رشد قیمت نجومی در سال 2019 داشت.

پروژه کازماس با نماد (ATOM)، یک شبکه غیرمتمرکز است که از بلاک چین های مختلفی که هرکدام مستقل از هم، مقیاس‌پذیر و قابل تعامل و ارتباط باهم هستند، تشکیل شده است. این پلتفرم در سال ۲۰۱۹، توجه بسیاری را به خود جلب کرد، به ویژه ارز دیجیتال این شبکه که نماد آن اَتم (ATOM) است به طرز چشمگیری در ماه می سال جاری رشد قیمت داشت.

برای اینکه دید بهتری نسبت به تغییرات قیمت این توکن داشته باشید، لازم است خاطر نشان شود، قیمت ATOM در ۱ ژانویه ۲۰۱۹، ۰.۰۰۱ دلار بود.

این ارز دیجیتال در حال حاضر کمی بیشتر از ۴.۲۰ دلار فروخته می‌شود.

لایت کوین (Litecoin)

رشد قابل توجه قیمت لایت کوین

افزایش 40 درصدی قیمت لایت کوین در سال 2019!

ارز دیجیتال لایت کوین با نماد (LTC)، یکی از ۱۰ ارز دیجیتال برتری است که توسط چارلی لی ایجاد شد تا بتواند به عنوان یک نسخه کاربر پسندتر نسبت به بیت کوین بکار گرفته شود.

ارز دیجیتال لایت کوین (LTC)، در هفته اول ژانویه در قیمت ۳۲ دلار معامله می‌شد. اما تا ۲۲ ژوئن، یعنی نزدیک به ۷ ماه بعد، قیمت لایت کوین رشد چشمگیری داشت و به قیمت ۱۴۱.۷۳ دلار رسید. از آن تاریخ به بعد، عملکرد قیمتی LTC نزولی بوده و همواره کاهش داشته است. این ارز دیجیتال در ماه دسامبر، با میانگین قیمت ۴۳ دلار مورد معامله قرار گرفت.

در کل، ارزش جفت معاملاتی لایت‌کوین/دلار (LTC/USD)، از ابتدای سال حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.

بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token)

افزایش قیمت قابل توجه توکن بت

رشد 35 درصدی قیمت توکن بت در سالی که گذشت!

بیسیک اتنشن توکن با نماد (BAT)، ارز دیجیتالی است که در مرورگر اینترنتی بریو، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بریو (Brave)، یک مرورگر اینترنتی متمرکز بر حریم خصوصی است که رفتارهای اینترنتی کاربران را دنبال کرده، و بر اساس این رفتارها، به آنها تبلیغات نمایش می‌دهد و در ازای تماشای تبلیغات و مدت زمان مشخصی که در یک وبسایت سپری می‌کنند و .. ، به عنوان پاداش و برای تشویق آنها، به آنها توکن BAT می‌دهد.

از نظر فنی، چارچوب کلی مرورگر بریو شبیه به مرورگر کروم است. مرورگر بریو توسط برندان آیک (Brendan Eich) ساخته شده است. برندان سازنده جاوا اسکریپت و موسس موزیلا و مرورگر فایرفاکس هم هست.

توکن بَت (BAT)، در ابتدای سال در قیمت ۰.۱۳ دلار معامله می‌شد. با این حال، در نیمه دوم ماه آوریل، قیمت این ارز افزایش یافته و در قیمت ۰.۴۴ دلار به بالاترین رکورد قیمتی سالانه خود رسید. پس از این دوره صعودی، ۵۰ ارز دیجیتال برتر بازار تا ماه سپتامبر وارد یک روند نزولی شدند و به روند نزولی خود ادامه دادند، اما توکن بَت، پس از این دوره نزولی بار دیگر حرکت صعودی خود را آغاز کرده و در ۱۷ نوامبر با رسیدن به قیمت ۰.۲۷ دلار یک قیمت بیشینه نسبی را تجربه کرد. از آغاز ماه دسامبر، ارزش توکن بَت در حوالی ۰.۱۷ دلار تقریبا ثابت مانده است.

در طول سال ۲۰۱۹، قیمت توکن بَت (BAT) حدود ۳۵ درصد افزایش یافته است.

اِتِر (Ether)

افزایش قیمت چشمگیر اتر در 2019

قیمت دومین ارز دیجیتال بازار در سال 2019، 20 درصد افزایش یافت!

با اینکه وضعیت کلی قیمت اتریوم جالب نیست اما در سال ۲۰۱۹ در بین ارزهای دیجیتالی که بهترین عملکرد را داشتند قرار می‌گیرد.

اِتِر با نماد (ETH) که ارز دیجیتال شبکه اتریوم و از ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار محسوب می‌شود، امروزه بطور گسترده به عنوان دومین دارایی دیجیتال محبوب (یعنی پس از بیت کوین) در بازار شناخته می‌شود. توسعه‌دهندگان اتریوم، این پلتفرم را با هدف ایجاد یک کامپیوتر جهانی برای قراردادهای هوشمند، طراحی کرده‌اند. قراردادهای هوشمند اتریوم، پروتکل دیجیتالی هستند که به تسهیل، تایید و اجرای یک قراردادی که شرایط آن از پیش تعیین شده باشد، کمک می‌کند. علاوه بر قابلیتی که قراردادهای هوشمند ارائه می‌دهند، اکوسیستم اتریوم، امکان ایجاد توکن‌های ERC-20 را نیز فراهم می‌کند.

در ۱۳ ژانویه، ارز دیجیتال اِتِر با قیمت ۱۱۶ دلار معامله می‌شد. با این حال، در طول شش ماه بعد از آن، ارزش دومین ارز دیجیتال برتر بازار، افزایش یافته و در نهایت در ۲۶ ژوئن به بالاترین قیمت سالانه خود، یعنی ۳۳۴.۶۶ دلار رسید. پس از این دوره حرکت صعودی، اتر بار دیگر به سقوط قیمتی خود ادامه داد تا سرانجام در محدوده قیمت ۱۵۰ تا ۱۸۰ ثابت شد. به جز یک دوره کوتاه در ماه سپتامبر که قیمت این ارز دیجیتال به بالاتر از ۲۱۰ دلار رسید.

از اواخر ماه نوامبر، اتر تقریبا بطور ثابت بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ دلار مورد معامله قرار گرفته است. از این رو، قیمت اتر از ابتدای سال جاری تاکنون، در حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

ایاس (EOS)

رشد چشمگیر قیمت ایاس در سال 2019

افزایش 10 درصدی قیمت ایاس در سال 2019!

ایاس یک پلتفرم ارز دیجیتالی است که می‌تواند توسط توسعه‌دهندگان برای ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بدیع و تازه مورد استفاده قرار بگیرد. در این راستا، توکن ایاس، برای تسهیل معاملات ناشناس داخلی سیستم و همچنین انجام فرآیندهای داخلی آن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر این، بلاک چین ایاس، به گونه‌ای طراحی شده است که تا حد زیادی مقیاس‌پذیر باشد و دست توسعه‌دهندگان را برای شخصی‌سازی و سفارشی کردن برنامه‌ها، باز گذاشته است. این ویژگی بلاک چین ایاس، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که این پروژه را از محبوبیت بالایی برخوردار کرده است.

از نظر عملکرد قیمتی و ارزش توکن ایاس در سالی که گذشت، این ارز دیجیتال در طی هفته دوم ژانویه ۲۰۱۹، در قیمت ۲.۲۳ دلار معامله می‌شد. بین ماه‌های فوریه و می، ارز دیجیتال ایاس، رشد چشمگیری داشت و ارزش هر توکن آن در ۳۱ می به ۸.۵۴ دلار رسید. در طی تقریبا ۵ ماه پس از آن، قیمت این ارز وارد یک روند نزولی شده و تا محدوده قیمتی ۳ تا ۳.۸۰ دلار به روند کاهشی خود ادامه داد. با این حال، از هفته آخر نوامبر، قیمت ایاس کاملا ثابت مانده و در حال حاضر نیز در حدود ۲.۵۵ دلار معامله می‌شود.

جفت ارز معاملاتی ایاس/دلار (EOS/USD)، از ابتدای سال حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است.دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه