قیمت بیت کوین به ۵۱،۰۰۰ دلار رسید؛ سناریوهای پیش‌رو چیست؟

قیمت بیت کوین پس از چند هفته نوسان از محدوده قبلی خود خارج شد و توانست کندل روزانه خود را بالاتر از قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار ببندد. معامله‌گران هدف کوتاه مدت خود را به ۵۶،۰۰۰ دلار افزایش داده‌اند.

به گزارش و به نقل از کوین تلگراف، مومنتوم اولیه صبحگاهی که قیمت بیت کوین را در ۵ اکتبر (۱۳ مهر) به بالای ۵۰،۰۰۰ دلار رساند، در طول روز ادامه یافت و پس از آنکه گاوها کنترل بازار را در دست گرفتند، قیمت BTC تا نزدیکی ۵۱،۹۰۰ دلار پیش رفت.

داده‌های کوین تلگراف مارکت پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که پس از یک دوره تثبیت قیمت، گاوها روند صعودی خود را از سر گرفتند و بسیاری از تحلیلگران در عین رصد بازار قصد دارند بدانند که آیا بیت کوین می‌تواند حمایت ۵۰،۰۰۰ دلار را حفظ کند یا خیر.

نمودار نوسان قیمتی بیت کوین به دلار

از زمانی که قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) به ۴۰،۸۸۵ دلار رسید، تاکنون ۲۶.۸٪ رشد داشته است و امید معامله‌گران برای رسیدن به ۱۰۰،۰۰۰ دلار را دوباره زنده کرده است. سطحی که به هدف نهایی قیمت برای پایان سال ۲۰۲۱ تبدیل شده است.

توییت درباره رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار

به دست آوردن سطح ۵۵،۰۰۰ دلاری بیت کوین ضروری است

رفتار قیمت بیت کوین در روز سه شنبه در واقع برای دیوید لیفچیتز (David Lifchitz) مدیر سرمایه‌گذاری اگزو آلفا (ExoAlpha) خوشایند بود. او افزایش قیمت ۱۰٪ در ۱ کتبر (۹ مهر) را به عنوان یک شورت اسکوییز می‌دانست و معتقد بود هیچ دلیل منطقی برای افزایش قیمت وجود ندارد مگر اینکه این افزایش قیمت توسط یک بازیگر بزرگ ایجاد شده باشد که قصد دارد در سکوت بازار از نقدینگی موجود سود ببرد.

با وجود افزایش قیمت، لیفچیتز هشدار داد که BTC هنوز از وضعیت قبلی خود خارج نشده است، اگرچه اندیکاتورهای تکنیکال همه نشان‌دهنده روند صعودی هستند. وی گفت:

شاخص‌های تکنیکال همه نشان‌دهنده روند صعودی هستند. این شاخص‌ها به واسطه جهش ناگهانی ۳ روز پیش یعنی ۱ اکتبر فریب خورده‌اند.

او همچنین خاطر نشان کرد:

در این مرحله ۲ امکان وجود دارد: یا گاوها دوباره وارد بازی می‌شوند و قیمت بیت کوین را به بالای ۵۵،۰۰۰ دلار می‌رسانند؛ در این صورت می‌توانیم انتظار داشته باشیم که به بالاترین قیمت تاریخ BTC یعنی ۶۴،۰۰۰ دلار برسیم. یا اینکه آنها در شک و تردید رسیدن قیمت از ۴۴،۰۰۰ دلار به ۴۸،۰۰۰ دلار در تنها دو دقیقه باقی می‌مانند و قدرت کافی نخواهند داشت تا قیمت را از بازه ۵۳،۰۰۰ تا ۵۵،۰۰۰ دلار عبور دهند؛ در آن زمان بیت کوین احتمالا به محدوده قیمتی بازه زمانی ۵ ماه گذشته خود یعنی ۴۰،۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ دلار باز خواهد گشت.

اهداف بلند مدت تا حدود ۳۲۰،۰۰۰ دلار و بالاتر است

یک معامله‌گر که با نام مستعار پنتوشی (Pentoshi) در توییتر فعالیت می‌کند چشم انداز کلان و بلند‌مدت‌تری را ارائه داده است. او در نمودار زیر محدوده معاملات چند ساله بیت کوین را به تصویر کشیده است.

نمودار تحرک قیمتی یک هفته قیمت بیت کوین

او معتقد است نوسان‌ قیمت در محدوده‌های خاص (رنج تریدینگ) مشخص است، اما زمانیکه بیت کوین بر اساس شواهد موجود در آینده نیز به عنوان یک واقعیت غیر قابل انکار وجود داشته باشد، رنج تریدینگ نیز ادامه می‌یابد. نمودار فوق نشان‌دهنده محدوده‌های موجود در مقیاس بزرگ‌تر است. محدوده‌های نوسان به سمت قیمت‌های بالاتر در حال حرکت هستند.

بر اساس نمودار ارائه شده، قیمت بیت کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۲ به ۳۲۳،۲۱۶ دلار برسد. ارزش کلی بازار رمز ارزها هم اکنون ۲.۲۰۶ تریلیون دلار است و تسلط بیت کوین بر بازار در حدود ۴۳.۵٪ است.

منبع: کوین تلگراف


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه