تعیین تکلیف دارایی کاربران ایرانی صرافی بیترکس بعد از 2 سال

بیترکس، صرافی ارز دیجیتالی که در سال ۲۰۱۷ میلیون‌ها دلار از دارایی‌های کاربران ایرانی را بلوکه کرده بود، در ایمیلی اعلام کرد که دارایی‌های مصادره شده را آزاد می‌کند.

در اکتبر سال ۲۰۱۷، صرافی بیترکس که آن زمان میزبان کاربران ایرانی زیادی بود، به یکباره و بدون هیچ هشداری، به بهانه تحریم‌ها، تمام ارزهای دیجیتال متعلق به ساکنین کشورهای تحت تحریم از جمله ایران را مسدود کرد و اجازه برداشت به آن‌ها را نداد.

حالا پس از دو سال از آن اتفاق، صرافی بیترکس به کاربرانی که حسابشان مسدود شده است، ایمیلی ارسال کرده و شرایط آزادسازی دارایی‌هایشان را نوشته است.

طبق ایمیل ارسال شده، کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را به یک صرافی یا کیف پول دیگر منتقل کنند.

ایمیل بیترکسمتن ایمیل بیترکس

طبق این ایمیل، دستورالعمل انتقال دارایی‌ها به شرح زیر است:

۱- ساخت حساب در یک صرافی یا کیف پولی که ۱) در کشورهای ایران، سوریه و کریمه نباشد. ۲) در حوزه قضایی دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) نباشد ۳) در حال حاضر تحت هیچ‌کدام از تحریم‌های ایالات‌متحده نباشد.

۲- ساخت حساب در support.bittrex.com با ایمیلی که حساب بیترکس خود را با آن ساخته بودید.

۳- استفاده از منوی بالای صفحه و انتخاب گزینه «OFAC Withdraw Request.»

۴- دریافت فرم درخواست انتقال و پر کردن آن طبق مشخصات کاربری خود و نام و اطلاعات صرافی یا کیف پولی که قصد انتقال دارایی‌ها به آنجا را دارید.

۵- قراردادن فرمِ پرشده در تیکت پشتیبانی و پیامِ درخواست برداشت.

در پایانِ این ایمیل نوشته شده است که ممکن است عملیات برداشت نیازمند یک سری فرایند تایید هویت اضافی باشد.

کارشناس پارس بیت: در زمان کنونی میزان اعتبار و اعتماد به ارزهای دیجیتال افزایش یافته است اما بزرگترین دغدغه سرمایه گذاران بحث نگه داری و ترید ارزهای دیجیتال در صرافی معتبر و قابل اعتماد است. لذا کار برای سرمایه گذاران ایرانی به مراتب سخت تر صورت میگیرد و نیاز به احتیاط در ورود سرمایه ها به صرافی خارجی مطرح میشود. صرافی های داخلی نظیر نوبیتکس، اکسیر، والکس تا چه حد توانسته اند نیاز کاربران ایرانی را برآورده کنند؟ یکی از عدم تمایلسرمایه گذاران به حضور در این صرافی ها، کم بودن میزان عرضه و تقاضا و مارکت کپ این اکسچنج ها است. اما به هر حال ورود  به این صرافی ها بهتر از بلوکه شدن دارایی ها در صرافی های خارجی است. هرچند که بحث صرافی بیترکس خارج از این موضوع میباشد و در واقع زمانی بوده است که هنوز هیچ صرافی داخلی وجود نداشته است. اما هم اکنون با وجود صرافی های داخلی بهتر است سراغ اکسچنج های خارجی نرویم و به حفظ سرمایه ها و جلوگیری از بلوکه شدن ها بپردازیم.

چنانچه شما هم از افرادی هستید که در این صرافی حسابی بلوکه شده داشته اید و اکنون انتقال ارز خود را انجام داده اید، لطفا تجربه خود را با ما در میان بگذارید.دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه