تاخیر در عصر یخبندان برای ماینر های اتریوم!!

هاردفورک برلین اتریوم بدون افزایش سختی عرضه می‌شود

تاخیر احتمالی بعدی بمب سختی برای هاردفورک برلین رخ خواهد داد که عرضه آن برای ماه ژوئن ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است. هاردفورک استانبول که انتظار می‌رود در ماه دسامبر عرضه شود نیز ماینینگ را کنار نخواهد گذاشت.

چارلی لی (Charlie Lee) در این خصوص در توییتر نوشت:

بمب سختی اتریوم همانند سقف بدهی آمریکا می‌باشد. یک قانون خود تحمیل شده ای است که قرار است تغییر ایجاد کند، اما هر موقع که به موعد آن نزدیک می‌شویم بدون هیچ جریمه یا تاوانی به تاخیر می‌افتد. باید کاملا دست از این بازی بردارند.

به نظر می‌رسد خروج از ماینینگ یک وعده پوچ و توخالی است که از جانب تیم توسعه دهنده اتریوم ارائه می‌شود. علیرغم مشکلات شبکه که به دلیل مدل گواه اثبات کار می‌باشد و متراکم شدن شبکه که به دلیل استفاده از گس می‌باشد، گواه اثبات سهام برای اتریوم فقط یک راهکار موقتی بوده و ماینرها هم چنان برای شبکه مهم خواهند بود.

آخرین صحبت ها در خصوص تاخیر بمب سختی برای هاردفورک استانبول صورت گرفت که منجر به جداسازی شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten) شد. این اتفاق احتمال جالبی را به وجود آورد. این احتمال که علیرغم حرکت به سمت مدل دیگری از تولید بلاک، ماینرها برای تولید بلاک ها هم چنان به حد کافی تاثیرگذار می‌باشند.

اکنون این ترس وجود دارد که اتریوم با دو زنجیره رقیب یکدیگر مواجه شود. در حال حاضر راه حل دقیق این کشمکش مشخص نمی‌باشد، زیرا می‌توان از قانون زنجیره بزرگتر چشم پوشی کرد و دارایی های جدید می‌توانند ایجاد شوند.

از ابتدای سال ۲۰۱۹ هش ریت اتریوم به طور تدریجی و تقریبا ۲۰ درصد افزایش یافته است. ماینرها هم چنان بسیار تأثیرگذار می‌باشند و نمی‌خواهند که جایگاه خود را از دست دهند. هرچند رشد ماینینگ اتریوم به دلیل عدم قطعیت پیرامون بمب سختی، بیشتر تجربی است. از زمان پیدایش اتریوم، ابداعاتی در سطح پروتکل ایجاد شده است. هدف از این اقدامات و ابداعات نیز دشوارتر کردن ماینینگ و تشویق به حرکت به سمت گواه اثبات سهام می‌باشد.

دیفای می‌تواند با فورک باعث آشوب شود

طی سالیان اخیر، کاربرد اتریوم تکامل یافته و ایجاد هاردفورک ها را دشوارتر کرده است. ویتالیک بوترین موسس اتریوم نشان داده است که ظهور امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) به معنای این است که شبکه اتریوم غیرقابل فورک زدن می‌باشد.

اگر دو زنجیره رقیب به فعالیت و حضور خود ادامه دهند، باعث به وجود آمدن آشوب در نقدینگی و توکن ها خواهد شد، زیرا در خصوص این موضوع که کدام شبکه، شبکه قدیمی و لگسی می‌باشد تا نقدینگی استیبل کوین ها در آن تعریف شود، عدم قطعیت وجود دارد.

قیمت توکن اتر بر روی ۱۸۳ دلار ثابت شده است و کاربرد اصلی این کوین به وام دهی با وثیقه در حال تغییر می‌باشد.

 

منبع: bitcoinist


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه