تاکنون ماینرها 18 میلیون بیت کوین ماین کردند !

دقایقی قبل تعداد بیت کوین‌های استخراج شده در شبکه به 18 میلیون واحد رسید. آنتونی پامپلیانو، روز سه‌شنبه در توییتر خود ضمن اعلام این خبر نوشت که تنها 3 میلیون بیت کوین دیگر برای استخراج باقی‌مانده است.

به گزارش کوین تلگراف، آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، سرمایه‌گذار آمریکایی و از بنیان‌گذاران شرکت مورگان کریک، از دیگران خواست تا به افزایش آگاهی عمومی در خصوص مشهورترین ارز دیجیتال دنیا کمک کنند. او در این باره نوشت:

این جمعه شاهد استخراج هجده میلیونیومین بیت کوین خواهیم بود و فقط 3 میلیون بیت کوین دیگر باقی مانده است. بیایید این هشتگ (3MillionLeft) را ترند کنیم تا دنیا بیشتر در مورد بیت کوین یاد بگیرد.

بیش از 10 سال طول کشیده تا 85/7 درصد از مجموع ذخایر بیت کوین استخراج شود که در مقایسه با 120 سالی که قرار است صرف استخراج تمام 21 میلیون واحد این رمز ارز شود، مانند یک چشم برهم زدن است.
با نزدیک شدن به این نقطه عطف جدید، بسیاری در این فکر هستند که آینده بیت کوین چه خواهد شد. آیا سختی ماینینگ بسیار بیشتر می‌شود و پاداش ماینر ها برای متعهد ماندن آنها با کاهش بسیاری روبه‌رو خواهد شد؟

از طرف دیگر طی چند ماه آینده شاهد نصف شدن پاداش شبکه بیت کوین (هاوینگ) خواهیم بود. بدین ترتیب تعداد بیت کوین‌هایی که با استخراج هر بلاک ایجاد می‌شوند، نصف خواهد شد. طبق برآوردها 14 می سال 2020 (25 اردیبهشت 1399) باید منتظر هاوینگ بیت کوین باشیم. صد البته این تاریخ کاملا تقریبی است و بیان تاریخ دقیق وابسته به عوامل متعدد است. با وقوع هاوینگ پاداش بلاک از 12.5 بیت کوین به 6.25 بیت کوین کاهش خواهد یافت.

با کاهش تعداد سکه‌های باقی مانده، رقابت بر سر استخراج آنها نیز افزایش خواهد یافت. به گزارش کوین تلگراف، ماه گذشته شاهد ثبت رکورد 102 میلیون تراهش بر ثانیه در خصوص هش ریت شبکه بیت کوین بودیم. هش ریت بالاتر نشان دهنده افزایش فعالیت و قدرت پردازش در شبکه بیت کوین است. نمی‌توان به یک دلیل مشخص برای این اتفاق اشاره کرد، اما با درک پویایی بازار و عوامل دیگری که در این مورد دخالت دارند، این امکان وجود دارد که این نقطه در فعالیت شبکه تا حدی به دلیل ورود دستگاه‌های ماینینگ نسل بعدی باشد.

علیرغم این که رسیدن به تعداد 18 میلیون بیت کوین از نظر فنی دستاورد خاصی نیست، اما اشخاص حاضر در این صنعت هیجان زده هستند. استارتاپ Luno این هفته را هفته هیجان انگیز توصیف می کند. در عین حال ترکیب دارندگان در حال تغییر است. داده ها نشان می دهند که دارندگان بیش از 1000 بیت کوین در سال 2019 بسیار بیشتر و محبوب تر شده اند. پیش از این سرمایه گذاران علاقه کمتری به این صنعت نشان می دادند. پیش از انفجار و منحل شدن صرافی Mt.Gox در اوایل سال 2014، کیف پول های دارای موجودی بیش از 1000 بیت کوین، با سرعتی مشابه حال حاضر در حال افزایش بودند. در آن زمان مفسران اظهار داشتند که انگیزه آنها کنجکاوی فنی بوده است. اما با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، مشوق های مالی است که باعث تقویت فعالیت ها در سال 2019 شده است.

کارشناس پارس بیت: با توجه به استخراج هجده میلیون از بیست و یک میلیون بیتکوین موجود، استخراج کنندگان سعی می کنند تا سهم بیشتری از بیتکوین های باقی مانده داشته باشند و احتمالا این رقابت در آینده سخت تر خواهد شد. با توجه به پدیده هاوینگ و نصف شدن پاداش استخراج هر بلوک در شبکه بیتکوین، استخراج کنندگان تمام تلاش خود را به منظور استفاده از زمان قبل از هاوینگ که در اواخر اردیبهشت سال 99 اتفاق میافتد، می کنند. در این میان با توجه به ارزآوری بسیار خوب این صنعت امید است تا دولت به پشتیبانی از این صنعت بشتابد. در حال حاضر استخراج کنندگان در کشور منتظر ابلاغیه هیئت دولت در خصوص برخی موضوعات از جمله پروانه کسب و کار و یا قیمت برق و... می باشند؛ که می تواند تاثیر بسزایی در بصرفه بودن یا نبودن فعالیت استخراج کنندگان در ایران بگذارد. همانطور که پیشتر اخبار آن منتشر شده، به علت نبود قانون یا قوانین دست و پاگیر در ایران بسیاری از ماینرهای کشورمان به کشورهای گرجستان، قزازستان و روسیه کوچ کرده اند و این ضربه سختی به ارزآوری  کشور در این صنعت زده است در صورتی که با مشاوره گرفتن از متخصصین و قانون گذاری درست و حساب شده ،زمینه  استفاده از این موقعیت و ارزآوری برای کشورمان فراهم خواهد شد.دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه