صرافی هوبی (HTX) هک شد

بر اساس گزارشی از پلتفرم سایورس (Cyvers)، صرافی HTX (هوبی سابق) روز گذشته مورد حمله هکرها قرار گرفته و ۵۰۰۰ اتریوم معادل ۷.۹ میلیون دلار از دارایی‌های آن به سرقت رفته است.

به نقل ازکوین تلگراف، در واکنش به این اتفاق، صرافی HTX در پیامی اعلام کرد هویت هویت هکر را شناسایی کرده و به او پیشنهاد داده است در صورتی که ۹۵٪ از وجوه مسروقه را بازگرداند، ۵٪ دیگر به عنوان پاداش به او داده خواهد شد.

روز گذشته یکی از کیف پول‌های گرم (کیف پول آنلاین است) صرافی HTX نزدیک به ۷.۹ میلیون دلار اتریوم را به آدرسی که هیچ سابقه تراکنشی نداشت ارسال کرد. صبح روز بعد، یکی دیگر از کیف پول‌های متعلق به HTX پیامی به زبان چینی برای هکر ارسال کرد و نوشت:

ما هویت واقعی شما را متوجه شدیم. لطفا وجوه را به آدرس 0x18709E89BD403F470088aBDAcEbE86CC60dda12e بازگردانید. ما ۵٪ از وجوه را به عنوان پاداش هکر کلاه سفید به شما می‌دهیم. این پیشنهاد ۷ روز اعتبار دارد و در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۲۳ به پایان می‌رسد. اگر وجوه مسروقه را طی مهلت مقرر بازنگردانید، برای مداخله قضایی درخواست خواهیم داد.

پلتفرم سایورس نیز تایید کرد این پیام از طریق یکی از کیف پول‌های صرافی HTX ارسال شده است. پلتفرم آرکهام نیز صرافی HTX را مالک این کیف پول گرم معرفی کرده است. همچنین، در صفحه پشتیبانی وب‌سایت این صرافی نیز آدرس این کیف پول آورده شده است.

توییت هک HTX
منبع: پلتفرم X

جاستین سان (Justin Sun) نیز ضمن تأیید این حمله هکری، خاطرنشان کرد وجوه کاربران در امنیت کامل به سر می‌برد و فعالیت صرافی HTX مثل گذشته ادامه دارد. وی در این رابطه نوشت:

HTX خسارت وارده از حمله را به طور کامل پوشش داده و همه مسائل مرتبط را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

سان در توییت دیگری به کاربران اطمینان داد صرافی HTX همواره امنیت دارایی‌های آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهد. در ادامه، وی اعلام کرد HTX یک صندوق دارایی‌های ایمن برای کاربران (SAFU) راه‌اندازی کرده است تا همیشه در صورت بروز این اتفاقات آماده باشد. همچنین، سان تاکید کرد سیستم کیف پول سرد چند امضایی صرافی HTX امنیت ۱۰۰٪ ارائه می‌دهد.

سان در این رابطه گفت:

ما یک صندوق SAFU راه‌اندازی کردیم تا همیشه برای خسارات ناشی از مسائل امنیتی پلتفرم آماده باشیم. علاوه بر این، مکانیسم‌های نظارتی آنی را برای جلوگیری از چنین خساراتی اجرا کرده‌ایم.

صرافی‌های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ با حملات متعددی از جانب هکرها مواجه شده‌اند و گمان می‌رود بسیاری از این حملات توسط گروه لازاروس صورت گرفته باشد. آخرین داده‌ها نشان می‌دهد این گروه هکری بیش از ۴۰ میلیون دلار بیت کوین از طریق حملات خود جمع‌آوری کرده است.

منبع: cointelegraph


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه