بلوک پیدایش میکر

امروزه ارزهای دیجیتال زیادی در هر صرافی ارز دیجیتال از جمله سامانه تبادلات پارس بیت لیست شده و قابل معامله است. یکی از عبارت‌های متداولی که درباره ارزهای دیجیتال و شبکه بلاک چین آنها به گوش ما آشنا است، بلاک آفرینش یا جنسیس بلاک است. حتما سوالات زیادی درباره این بلاک در ذهن شما هم نقش بسته است.
  • جنسیس بلاک چیست ؟
جنسیس بلاک یا بلوک پیدایش نامی است که برای اولین بلاک یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین استخراج شده است. یک بلاک چین شامل مجموعه‌ای از اصطلاحاً بلاک‌هایی است که برای ذخیره اطلاعات مربوط به تراکنش‌هایی که در شبکه بلاک چین رخ می‌دهد استفاده می‌شود. هر یک از بلاک‌ها حاوی یک هدر منحصربه‌فرد است و هر بلاک ازاین‌قبیل با هش هدر بلاک خود به‌صورت جداگانه شناسایی می‌شود.
این بلاک‌ها لایه‌بندی می‌شوند؛ یکی روی دیگری که پایه آن بلوک پیدایش است و تا زمانی که به انتهای زنجیره بلاک رسیده و توالی کامل شود، ارتفاع می‌دهند. لایه‌ها و تاریخچه عمیق هر دنباله یکی از مواردی است که یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را بسیار ایمن می نماید.
  • میکر چیست ؟
میکر با علامت اختصاری MKR یک رمزارز کاربردی (utility token) مبتنی بر تکنولوژی زنجیره بلوک اتریوم و به منظور تسهیل پرداخت‌های بین المللی در کنار انتقال‌های همتا به همتا (P2P) ایجاد شده است.
  • بلوک پیدایش میکر
همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم توکن MKR ، از جمله توکن های  MakerDAO نیز به شمار می رود . MakerDAO ، اولین نهاد در داخل اکوسیستم Maker ، در سال 2015 توسط Rune Christensen یک کار آفرین دانمارکی ایجاد شد .
کریستنسن در رشته بیوشیمی از دانشگاه Copenhagen فارغ التحصیل شد و در مدرسه ، رشته بیزینس بین الملل را تحصیل کرد . پیش از MarkDAO ، وی شرکت استخدام بین المللی را تاسیس و مدیریت کرد .
Maker در آگوست 2015 به عنوان اولین ارز در شبکه اتریوم اعلام شد . این صندوق با صدور توکن های MKR برای BTC و ETH از طریق مبادلات شخصی خود ، قبل از راه اندازی سیستم عامل Maker در آوریل 2016 ، سرمایه جمع آوری کرد .
بلوک پیدایش میکر برای اولین بار در 4 اذر استخراج شده است.
 
 

محصولات مرتبطدیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه