بلوک پیدایش سولانا

امروزه ارزهای دیجیتال زیادی در هر صرافی ارز دیجیتال از جمله سامانه تبادلات پارس بیت لیست شده و قابل معامله است. یکی از عبارت‌های متداولی که درباره ارزهای دیجیتال و شبکه بلاک چین آنها به گوش ما آشنا است، بلاک آفرینش یا جنسیس بلاک است. حتما سوالات زیادی درباره این بلاک در ذهن شما هم نقش بسته است.
  • جنسیس بلاک چیست ؟
جنسیس بلاک یا بلوک پیدایش نامی است که برای اولین بلاک یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین استخراج شده است. یک بلاک چین شامل مجموعه‌ای از اصطلاحاً بلاک‌هایی است که برای ذخیره اطلاعات مربوط به تراکنش‌هایی که در شبکه بلاک چین رخ می‌دهد استفاده می‌شود. هر یک از بلاک‌ها حاوی یک هدر منحصربه‌فرد است و هر بلاک ازاین‌قبیل با هش هدر بلاک خود به‌صورت جداگانه شناسایی می‌شود.
این بلاک‌ها لایه‌بندی می‌شوند؛ یکی روی دیگری که پایه آن بلوک پیدایش است و تا زمانی که به انتهای زنجیره بلاک رسیده و توالی کامل شود، ارتفاع می‌دهند. لایه‌ها و تاریخچه عمیق هر دنباله یکی از مواردی است که یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را بسیار ایمن می نماید.
  • سولانا چیست ؟
در سال ۲۰۱۷، سولانا به عنوان یک پلتفرم زنجیره بلوکی به جهت میزبانی و ایجاد بستر مناسب برای برنامه‌های غیرمتمرکز،  مقیاس پذیر و منبع باز با ویژگی‌های سرعت انجام تراکنش بالا، مقیاس پذیری بالا، پشتیبانی از قراردادهای هوشمندو کارمزد تراکنش پایین تاسیس شده است.
سرعت نسبتاً پایین تأیید تراکنش‌ها در بسیاری از بلاکچین‌ها، همواره به‌عنوان یکی از معایب سیستم‌های غیرمتمرکز مطرح می‌شده است؛ این در حالی است که با ورود پروژه‌هایی مثل سولانا، رفته‌رفته بلاک چین‌های کندتر جای خود را به بلاکچین‌های بهینه‌تر می‌دهند. این شبکه قادر است روی کاغذ در هر ثانیه بیش از ۵۰ هزار تراکنش را پردازش نماید؛ یعنی سولانا علاوه بر بلاک چین‌ها دیگر، غول‌های حوزه پرداخت مثل پی‌پل و مسترکارت را هم تهدید می‌ نماید.
  • بلوک پیدایش سولانا ؟
در نوامبر 2017 آناتولی یاکوونکو مهندس شرکت کوالکام ایده‌ای برای حل مشکلات اتریوم بیان نمود و به این ترتیب وایت پیپر سولانا در همان سال منتشر شد آناتولی در این وایت پیپر به توضیح سولانا و راه‌حل‌های این شبکه پرداخت. سولانا یک بلاکچین نسل سوم و یک اکوسیستم تک لایه با الگوریتم اثبات سهام است.
بلوک پیدایش سولانا برای اولین بار در 26 اسفند (( 16 March )) استخراج شده است.

محصولات مرتبطدیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه