بنیاد لینوکس موتور متن باز توسعه کیف پول‌ها را عرضه می‌کند

بنیاد لینوکس قصد دارد فضایی برای توسعه کیف پول ارز دیجیتال راه‌اندازی کند که در ان شرکت‌ها بتوانند به آسانی کیف پول شخصی‌سازی شده خود را بسازند.

به گزارش و به نقل از کوین تلگراف، بنیاد لینوکس (Linux)، یک سازمان غیرانتفاعی بین‌المللی است که هسته اولیه آن مرتبط با سیستم عامل منبع باز مشهور لینوکس است.

این نهاد قصد داردتا بنیاد جدیدی را با نام بنیاد اوپن والت ( FoundationOpenWallet) یا به اختصار OWF را راه‌اندازی کند که خروجی آن ایجاد زیرساخت توسعه ای ساخت کیف پول‌های مربوط به رمز ارزها است. در واقع همانند خود سیستم عامل لینوکس قرار است این هسته اولیه توسعه کیف پول به شکل متن باز به شرکت‌ها این امکان را بدهد تا به آسانی و بدون انجام اقدامات بنیادین، با توجه به نیازهای خود کیف پول شخصی سازی‌شده خود را بسازند.

OWF یک محصول مشترک بین شرکت‌های فناوری و بخش عمومی، و سهامداران در اکوسیستم بلاک چین، خواهد بود تا برای توسعه نرم‌افزار متن باز (Open Source) برای پشتیبانی از کیف پول های دیجیتال تلاش کنند. قرار است نرم‌افزار طراحی‌شده برای ارسال، دریافت، ذخیره و مدیریت دارایی‌های دیجیتال استفاده شود.

بر اساس بیانیه‌ای که لینوکس در ۱۳ سپتامبر (۲۱ شهریور) منتشر کرد، هدف اصلی OWF ساخت یک موتور منبع باز چند منظوره است که هر کسی که درک فنی داشته باشد می‌تواند از آن برای ساخت کیف پول‌های امن و محافظت شده استفاده کند.

این بنیاد به جای ایجاد یک کیف پول دیجیتال، بر ساخت یک موتور نرم افزار منبع باز تمرکز خواهد کرد که سایر سازمان‌ها، شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای ایجاد کیف پول‌های دیجیتال چند منظوره خود استفاده کنند.

جیم زملین (Jim Zemlin)، مدیر اجرایی بنیاد لینوکس، گفت:

ما معتقدیم کیف پول‌های دیجیتالی نقش حیاتی برای جوامع دیجیتال ایفا خواهند کرد. «نرم افزار باز» کلید قابلیت همکاری و امنیت است. ما از میزبانی بنیاد OpenWallet خوشحالیم و درمورد پتانسیل آن هیجان زده‌ هستیم.

  • ساخت OWF توسط بنیاد لینوکس چه تاثیری بر حوزه کیف پول‌ها می‌گذارد؟

این بنیاد قصد دارد تا موتور توسعه کیف پول‌ها را به صورت متن باز در اختیار همگان قرار دهد. این بدان معنی است که برای ایجاد نود در بلاکچین مورد نظر (اینجا منظور کیف پول است) نیاز به دانستن بیس کد ایجاد نود و اتصال به شبکه وجود نخواهد داشت. در واقع هر فرد یا شرکتی می‌تواند با توجه به نیازهای خود به آسانی بر روی این بیس کد، خواسته‌های خود را پیاده سازی کند.

منبع: cointelegraph


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه