تعداد تراکنش‌های مبتنی بر شبکه پالیگان از اتریوم پیشی گرفت

ماکسیمالیست‌های پالیگان پس از چندین توسعه‌ای که اخیرا در شبکه انجام گرفته است، شرایط خوبی را پشت‌سر می‌گذارند. لارک دیویس (Lark Davis) خبرنگار کریپتو تایید کرده است که تعداد کل تراکنش‌های انجام گرفته بر بستر شبکه پالیگان از معادل آن در شبکه اتریوم پیشی گرفته است. این در حالی است که مدت فعالیت شبکه پالیگان بسیار کمتر از اتریوم بوده است.

به گزارش و به نقل از Ambcrypto، دستیابی به ۲ میلیارد تراکنش و عبور از آمار شبکه اتریوم خبر بسیار خوبی برای پالیگان محسوب می‌شود. گفتنی است که پالیگا‌ن یکی از راهکارهای مقیاس‌پذیری برتر اتریوم است. شایان ذکر است که پالیگان توانایی پردازش ۷۲,۰۰۰ تراکنش در ثانیه را دارد و این آمار برای اتریوم (البته قبل از آپدیت مرج) برابر ۲۱ تراکنش است.

مجموع تراکنش‌های بین اتریوم و پالیگان
مجموع تراکنش‌های ثبت شده در شبکه‌های اتریوم و پالیگان. منبع: Polygon Daily/ Twitter

این موضوع، به پالیگان برتری و مزیت خاصی نسبت به اتریوم می‌دهد که انتظار می‌رود پس از عرضه به‌روزرسانی مرج اتریوم، مقیاس‌پذیری این شبکه نیز افزایش یابد.

با این حال، عملکرد Polygon در سه ماهه جاری بسیار فوق‌العاده بوده است. طبق اطلاعات حساب رسمی اخبار Polygon در توییتر به اسم پالیگان دیلی (Polygon Daily) در سه ماهه جاری، این راهکار مقیاس‌پذیری توانسته است روزانه ۱.۲ میلیون تراکنش را به ثبت برساند.

تراکنش روزانه polygon pos chian
تراکنش روزانه polygon pos chian. منبع: Polygonscan.com

به علاوه، طبق گزارش پالیگان دیلی، این شبکه به نقطه عطف جدید برای توکن‌های NFT مبتنی بر Polygon دست یافته است. حجم فروش و تراکنش توکن‌های NFT در ماه آگوست (مرداد) به ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است.

از بهترین عملکرد پالیگان که مربوط به ماه فوریه ۲۰۲۲ می‌شود؛ این اولین بار است که Polygon توانسته از مرز ۵۰ میلیون دلار در خصوص تراکنش توکن‌های NFT برسد. اخیرا اوپن سی بزرگترین بازار توکن‌های NFT به کاربران امکان داده است تا به خرید و فروش از طریق توکن‌های بومی موجود در پالیگان بپردازند.

پالیگان طی اعلان تاریخ ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور)، سنکن (Senken) را به فهرست بازارهای خود افزوده است. سنکن یکی از بازارهای پروژه‌های مدافع محیط زیست است که به کاربران امکان می‌دهد تا به خرید، معامله و ایجاد توکن‌های دارایی‌های فیزیکی مدافع محیط زیست بپردازند.

حجم فروش nft پالیگان
حجم فروش nft پالیگا‌ن. منبع: Polygon Daily

متیک به کدام سمت در حرکت است؟

توکن متیک (MATIC) پس از آنکه در ماه آگوست قیمت یک دلاری خود را از دست داد، در حال حاضر به قیمت ۰.۸۹ دلار رسیده است. طبق اطلاعات کوین مارکت کپ، قیمت متیک طی ۶۰ روز گذشته بیش از ۳۵٪ افزایش یافته است.

این موضوع، پالیگان را در موضع قدرتمندی برای بهره بردن از مرج قرار می‌دهد، زیرا افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم به نفع Polygon نیز خواهد بود.

هرچند، ظهور راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم نظیر آربیتروم و آپتیمیزم تهدیدی جدید برای رشد پالیگان محسوب می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود که به سمت شروع فصل راهکارهای لایه دوم نزدیک می‌شویم و این دو پروتکل، از راهکارهای برتر این رویکرد به شمار می‌آیند.

توییت senken
منبع: توییتر
منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه