صرافی بایننس استیبل کوین رقیب خود، USDC را به طور کامل حذف می‌کند

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات، شب گذشته اعلام کرد که سپرده‌های موجود و جدید از استیبل کوین‌های USDC، USDP و TUSD را به صورت خودکار و با نسبت ۱:۱ به BUSD، استیبل کوین بومی خود تبدیل می‌کند و عملا سه استیبل کوین رقیب را از لیست رمزارزهای خود حذف می‌کند.

به گزارش و به نقل از دیکریپت، بایننس در اطلاعیه خود علت این اقدام را افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران اعلام کرد. نکته چشمگیر این اطلاعیه حذف  استیبل کوین USDC از صرافی بایننس و جایگزینی آن با BUSD است. USDC در حال حاضر با ۵۱ میلیارد دلار ارزش بازار دومین استیبل کوین مهم پس از تتر است و ارزش بازار آن حدود ۲.۷ برابر BUSD است. این اقدام ۲۸ میلیون کاربر صرافی بایننس را از دسترسی مستقیم به USDC باز می‌دارد.

بایننس در اطلاعیه خود با اعلام این تغییر گفت:

این تغییرات روی انتخاب کاربران برای برداشت تاثیری نخواهد داشت. کاربران همچنان می‌توانند پس از دریافت BUSD و در صورت تمایل به برداشت USDC، TUSD یا USDP، این استیبل کوین‌ها را با نسبت ۱:۱ نسبت به موجودی BUSD حساب خود برداشت و از بایننس خارج کنند.

زمان اجرای تغییرات مرتبط با USDC در بایننس

این تغییر قرار است از ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) ساعت ۰۳:۰۰ به وقت UTC (صبح پنج‌شنبه ساعت ۷:۳۰ به وقت تهران) اعمال شود. همچنین قبل از این تاریخ امکان تبدیل دستی توسط کاربران وجود دارد و اما موجودی کمتر از ۱ دلار را شامل نمی‌شود.

علاوه بر این تمام جفت‌های معاملات اسپات شامل سه استیبل کوین ذکر شده از تاریخ ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) و تمام معاملات آتی با پشتوانه USDC از تاریخ ۷ سپتامبر (فردا، ۱۶ شهریور) حذف خواهند شد.

بایننس می‌گوید ممکن است لیست استیبل کوین‌های واجد شرایط برای تبدیل خودکار را اصلاح کند. با این حال تاکید کرده است که این لیست استیبل کوین تتر را شامل نخواهد شد.

 

واکنش کاربران به سیاست جدید بایننس

خبر تصمیم بایننس با شک و تردید هواداران USDC مواجه شده است و عده‌ای این اقدام را انحصارطلبانه تلقی کرده‌اند. برای مثال یکی از کاربران توییتر با نام کاربری Bloodgood در این باره گفته است:

انحصارطلبی آشکار در فضای کریپتو!

بایننس USDC را به عنوان یک دارایی قابل معامله تا ۲۵ سپتامبر حذف خواهد کرد تا استفاده از استیبل کوین خود، BUSD، را ترویج کند.

این صرافی همچنین رییس سابق بانک مرکزی برزیل را به عنوان مشاور استخدام کرد، چون‌که ارتباطات با مافیای بانکداری مهم است. برای قانون‌گذاری.

بایننس مانند گوگل ۱۰ سال پیش در حال حذف رقبای خود است.

توییت هواداران USDC
منبع: توییتر

البته انتقاد دوم این کاربر در مورد تلاش بایننس برای ارتباط با نظام بانکی، بیش از بایننس و استیبل کوین BUSD در مورد سیرکل و استیبل کوین آن، USDC، صدق می‌کند.

منبع: دیکریپت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه