قرار داد اسپانسری ۴۵۹ میلیون دلاری کریپتو دات کام با لیگ قهرمانان اروپا لغو شد

صرافی کریپتو دات کام با استناد به مشکلات حقوقی خود در برخی از کشورهای اروپایی، قرارداد اسپانسری ۴۹۵ میلیون دلاری با اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) را لغو کرد.

به گزارش  و به نقل از کریپتوپوتیتو، صرافی کریپتو دات کام  که خدمات معاملاتی، دیفای و سرویس‌های مرتبط با کیف پول‌های دیجیتال را به کاربران خود ارائه می‌دهد، قرار بود تا سال ۲۰۲۷ و به مدت ۵ فصل، جایگزین گزپروم روسیه، حامی مالی مسابقات لیگ قهرمانان شود. یوفا پس از حمله روسیه به اوکراین، در ماه مارس (اسفند) قرارداد خود را با شرکت گازپروم لغو کرد.

بر اساس گزارش‌های مختلف، ظاهرا صرافی کریپتو دات کام به دلیل مشکلات قانونی در کشورهایی مانند انگلستان، فرانسه و ایتالیا و همچنین مسائل ناشی از بازار نزولی اخیر، مجبور به لغو این قرارداد شده است.

به گفته برخی از تحلیلگران، شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو تاکنون ۲ میلیارد دلار به عنوان اسپانسر در فعالیت‌های ورزشی هزینه کرده‌اند. اما با توجه به رکود اخیر بازار، دوام سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها به سوالی بزرگ تبدیل شده است.

پذیرش جهانی صرافی کریپتو دات کام

علیرغم بازار نزولی اخیر، به نظر نمی‌رسد تمایل صرافی کریپتو دات کام اما برای سرمایه‌گذاری بیشتر در فضای ورزشی کم شده باشد. این صرافی در ماه آگوست (مرداد) از برنامه سرمایه‌گذاری ۹ رقمی خود برای بازسازی ورزشگاه کریپتو دات کام آرنا (CryptoCom Arena) خبر داد.

ماه گذشته، اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) مجوزی برای فعالیت به عنوان کسب و کاری مرتبط با معاملات دارایی‌های دیجیتال به این صرافی اعطا کرد. این صرافی همچنین موفق شده تا مجوز فعالیت به عنوان ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های مجازی را از مقامات کره جنوبی اخذ کند.

همچنین، در طول دو ماه گذشته، کریپتو دات کام موفق شده تا در ایتالیا، قبرس، سنگاپور و دبی (به صورت موقت) مجوز بگیرد.

در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰)، صرافی کریپتو دات کام امتیاز ورزشگاه Staples Center در لس آنجلس را به مدت ۲۰ سال به مبلغ ۷۰۰ میلیون دلار خریداری کرد و نام آن را به کریپتو کام آرنا تغییر داد.

در ماه مارس (اسفند)، این صرافی قرارداد اسپانسری با تیم فرمول ۱ استون مارتین امضا کرد و در ماه ژوئن موفق به ثبت قرارداد اسپانسری پنج ساله‌ای برای مسابقات اتومبیل‌رانی جایزه بزرگ (فرمول ۱) شد. طبق گزارش‌ها، این صرافی مبلغ هنگفتی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار به مت دیمون، بازیگر مشهور هالیوودی برای یک تبلیغ تلویزیونی پرداخت کرده است.

منبع: cryptopotato


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه