انتقاد شدید از گرافیک پیش پا افتادۀ متاورس Horizon Worlds

Horizon Worlds نام متاورس جدید شرکت متا (فیسبوک) است که به تازگی در پاریس و اسپانیا در دسترس کاربران قرار گرفته و انتقادهای بسیاری به خاطر گرافیک ساده و پیش پا افتادۀ خود دریافت کرده است.

این بازی که تنها از طریق هدست‌های انحصاری متا که Oculus VR نام دارند قابل استفاده است به خاطر گرافیک نامناسب و شباهت به بازی‌های ویدئویی دهۀ 90 و اوایل 2000 مورد انتقاد واقع شد. در یکی از وایرال‌ترین اسکرین‌شات‌های این بازی تصویری از آواتار مارک زوکربرگ، مدیرعامل متا، به چشم می‌خورد که در پس‌زمینۀ وی برج ایفل و کلیسای Sagrada Familia اسپانیا قرار گرفته است.

نسخۀ آزمایشی Horizon Worlds در ماه دسامبر 2021 (آذر 1400) برای دارندگان آمریکایی و کانادایی هدست‌های Oculus منتشر شد. فرآیند انتشار بازی برای افراد بیشتر از 18 سال ادامه پیدا کرد، به طوری که تا فوریۀ 2022 (بهمن 1400) تعداد کاربران ماهانۀ آن به 300 هزار نفر رسید.

هدست Oculus عامل ضعف گرافیک Horizon Worlds

یکی از منتقدان هدست 400 دلاری Oculus را مقصر اصلی گرافیک غیرجذاب Horizon Worlds دانست و افزود که قدرت پردازشی محدود آن توانایی دستیابی به کیفیت پیچیدۀ بصری بازی‌های پلی‌استیشن 5 را ندارد. وی که دانشجوی ارتباطات دانشگاه پنسیلوانیا است اظهار داشت که این متاورس ممکن است نوعی شبیه‌ساز برای آگاهی از سلیقۀ کاربران باشد و احتمال این وجود دارد که نسخۀ نهایی با گرافیک بسیار بالاتری ارائه شود. حتی زوکربرگ نیز در مصاحبه‌های خود به این نکته اشاره کرده بود که تحقق اهداف شرکت وی در جهان‌های متاورسی ممکن است 10 الی 15 سال به طول انجامد.

از دیگر انتقادات وارده به Horizon Worlds آواتارهای بدون پایین تنۀ آن است. زوکربرگ در پاسخ به این انتقادات مدعی شد که علی‌رغم قدرت پردازشی محدود این هدست‌ها، به‌روزرسانی‌های گرافیکی مهمی برای آن‌ها عرضه خواهد شد. وی برای توضیح قابلیت‌های این هدست یک عکس سلفی با نورپردازی‌های اولیه منتشر ساخت.

علی‌رغم وعده‌‌های زوکربرگ، بسیاری از افراد مهم حوزۀ کریپتو مانندویتالیک بوترین تلاش‌های متا برای تسلط بر متاورس را بی‌فایده می‌دانند.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه