Chainalysis: استفادۀ مجرمان سایبری از میکسرهای ارز دیجیتال به اوج خود رسیده است!

براساس جدیدترین گزارش شرکت تحلیلی-بلاک‌چین Chainalysis درصد درآمد حاصله از سوی مجرمان سایبری با تداوم روند صعودی سال گذشته، به اوج تاریخی تازه‌ای رسیده است. حجم دارایی‌های انتقال یافته به میکسرهای ارز دیجیتال نیز در ماه آوریل (اردیبهشت) به 51.8 میلیون دلار رسید که دو برابر مقدار ثبت شده در زمان مشابه سال گذشته بوده است.

البته باید به این مطلب اشاره کرد که میکسرهای کریپتو در حقیقت هم راستا با یکی از اصول بنیادی رمز ارزها یعنی «ناشناسی» عمل می‌کنند. میکسرها ابزارهای مفیدی برای بسیاری از کاربرانی هستند که به حفظ حریم شخصی خود به هنگام تراکنش‌های رمز ارز علاقه دارند.

حضور پررنگ نهادهای تحریم‌شده در گزارش Chainalysis

نهادهای تحریم‌شده تشکل‌هایی هستند که در حوزۀ جرائم سایبری فعال بوده و از سوی دولت‌ها و مقامات نظارتی تحت تعقیب هستند.گروه لازاروس (Lazarus Group) که در کرۀ شمالی قرار دارد از شناخته‌شده ترین این نهادها بوده و عامل هک پُل هارمونی و سرقت از شبکۀ اکسی اینفینیتی محسوب می‌شود.

حجم دارایی‌هایی که توسط نهادهای تحریم‌شده در سال جاری با میکسرهای ارز دیجیتال انتقال یافته‌اند نسبت به سال قبل دوبرابر و به 23 درصد رسیده است.

بیش از نیمی از این رقم (50.4%) به Hydra Market اختصاص دارد، این بازار سیاه روسی در ماه آوریل (اردیبهشت) توسط دولت آلمان مسدود شد. گروه لازاروس نیز 30 درصد از حملات مجرمانه را در اختیار داشته است و 18.8 درصد نیز به Blender.io مربوط می‌شود، 0.8 درصد باقی‌مانده نیز سهم گروه‌های کوچکی است که به‌ تازگی به انجام جرائم سایبری مشغول گشته‌اند.

میکسرهای ارز دیجیتال به موضع چالش‌برانگیزی برای سازمان‌های رگولاتوری تبدیل شده‌اند که سعی دارند همزمان از فعالیت‌های مجرمانه پیشگیری کرده و به کاربرانی که به طور قانونی از این ابزارها استفاده می‌کنند، ضربه نزنند.

منبع: cryptopotato


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه