همکاری کاردانو و چین‌لینک؛ توسعه قراردادهای هوشمند برای دیفای

تیم کاردانو همکاری خود با چین‌لینک را اعلام کرد. این همکاری به توسعه قراردادهای هوشمند کاردانو کمک می‌کند.

به گزارش و به نقل از کوین‌دسک، این همکاری منجر به استفاده از اوراکل‌های چین‌لینک توسط کاردانو خواهد شد. این موضوع به توسعه‌دهندگان کمک خواهد کرد تا قراردادهای هوشمند را برای برنامه‌های دیفای کاردانو ایجاد کنند. این همکاری طی نشست کاردانو در تاریخ ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) اعلام شد.

همکاری کاردانو و چین‌لینک

شبکه‌های اوراکل چین لینک، اطلاعات مورد نیاز شبکه‌های بلاکچین را تامین می‌کنند و به قراردادهای هوشمند امکان می‌دهند تا با نتایج انتخابات، آمار ورزشی، قیمت رمز ارزها و سایر موارد کار کنند. قراردادهای هوشمند هم‌چنین می‌توانند از اطلاعات آب‌ و هواشناسی و سایر اطلاعات مختلف نیز استفاده کنند.

اوراکل‌های چین لینک به اجرای قراردادهای هوشمند هیبرید یا ترکیبی در تمام شبکه‌های DLT (دفترکل توزیع‌شده) کمک می‌کند. در حال حاضر میلیاردها دلار در برنامه‌های دیفای، بازی‌های رایانه‌ای، پلتفرم‌های مرتبط با بیمه و سایر صنایع برتر چین لینک قرار دارد.

ارتقای قراردادهای هوشمند کاردانو طی همکاری با چین‌لینک

استفاده از اوراکل‌های چین‌لینک در DLT کاردانو به تیم‌های توسعه‌دهنده امکان می‌دهد تا به اطلاعات سطح سازمانی دسترسی یابند که توسط چین لینک در قراردادهای هوشمند ارائه شده است. این اوراکل‌ها از برنامه‌های پیش‌بینی که با اطلاعات ورزشی و آب‌ و هواشناسی سروکار دارند، پشتیبانی خواهد کرد. از اوراکل‌ها در عرصه بازی و آیتم‌های کلکسیونی نظیر NFT ها استفاده خواهد شد.

چارلز هاسکینسون موسس شرکت IOHK بیان کرده است که اوراکل‌های چین لینک برای قراردادهای هوشمند پیشرفته ضروری هستند و اطلاعات واقعی به زنجیره بلوکی کاردانو ارائه می‌دهند. وی تاکید کرد که کاردانو قصد دارد تا بهترین ابزارها را برای ایجاد راهکارهایی با کاربرد واقعی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد.

هاسکینسون معتقد است که استفاده از اوراکل‌های چین‌لینک، بنیان بی‌نقصی برای اکوسیستم دیفای بر بستر کاردانو فراهم خواهد کرد.

قیمت کاردانو پس از افزایش به ۲.۴۶ دلار در اوایل روز شنبه، طی ۲۴ ساعت اخیر با کاهش ۵٪ همراه بوده و به ۲.۲۴ دلار رسیده است. در این بین، قیمت توکن LINK با ۳.۸٪ افزایش به ۲۳.۸۹ دلار رسیده است.

در همایش کاردانو خبر دیگری نیز اعلام شد. کاردانو که خود را یکی از رقبای بلاکچین اتریوم می‌خواند، خبر همکاری خود با ارائه‌دهنده سرویس‌های وایرلس تلویزیونی دیش نتورک (Dish Network) را اعلام کرد. طی این همکاری، دیش نتورک از بلاک چین کاردانو در کسب‌وکارهای مخابراتی خود استفاده می‌کند و سرویس‌های هویت دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، شرکت IOHK در هفته گذشته اعلام کرد که در حال توسعه یک راهکار لایه ۲ به نام هایدرا (Hydra) برای بلاکچین Cardano است.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه