توییتر؛ پشتیبانی از پرداخت بیت کوین

توئیتر امروز پس از قرار دادن گزینه‌های پرداخت بیت‌ کوین در پلتفرم خود در صدر خبرها قرار دارد. با انجام این کار، یک ویژگی جدید به نام Tips به پلتفرم توئیتر اضافه شد. این به کاربران امکان می‌دهد کیف پول بیت کوین خود را به سایر پلتفرم‌های پرداخت متصل کنند.
علاوه بر این، این سرویس به کاربران امکان می‌دهد از پلتفرم‌هایی مانند Cash App ،Patreon و Venmo استفاده کنند تا به تولید‌کنندگان محتوای مورد علاقه خود در این شبکه اجتماعی که سرویس را فعال کرده‌اند، بیت‌ کوین هدیه دهند.
این پلتفرم همچنین قصد دارد تا فرآیند احراز هویت توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT را تسریع کند.
آپشن جدید Tip چند ماه است که در مرحله آزمایش قرار دارد و در حال حاضر تنها برای iOS راه‌اندازی شده است. در حالی که کاربران اندروید انتظار راه‌اندازی این گزینه را دارند، مشخص نیست که کاربران دسکتاپ نیز می توانند به این رابط کاربری دسترسی داشته باشند یا خیر.
در همین حال، قرار است یک نماد جدید در کنار دکمه دنبال کردن ظاهر شود تا پرداخت برای پروفایل‌هایی که از خدمات استفاده می کنند، فعال شود.
با این حال در حال حاضر، پرداخت بیت‌ کوینی توسعه داده شده برای توئیتر توسط سرویس‌های متمرکز مدیریت می‌شود.
طبق بیانیه استر کرافورد، عضو تیم محصول توییتر:

ما معتقدیم که می‌توانیم به مطالبی را که مردم می‌خواهند ببینند، پاداش بدهیم.

توییتر از Strike، سرویس پرداخت بیت کوین در شبکه لایتینینگ برای انتقال سریع استفاده می‌کند. با این حال، در حال حاضر، فقط برای کاربران در السالوادور و ایالات متحده (به استثنای هاوایی و نیویورک) در دسترس است. در حالی که هدف توییتر در راه اندازی این برنامه تسهیل پرداخت‌های دیجیتالی بدون مرز و مشارکت مالی جهانی است.
یک کاربر توییتر گفته:

به این معنی که شما فقط می توانید Tip را به سراسر جهان ارسال کنید اما نمی‌توانید آن‌ها را نپذیرید زیرا Strike در حال حاضر فقط در ایالات متحده و السالوادور است.

در ماه ژوئن، جک دورسی تأیید کرد که Strike به همکاری این پلتفرم می‌آید. با این حال، در حال حاضر، احتمالاً به دلیل عدم وجود مقررات شفاف برای رمز ارزها در برخی از نقاط جهان این سرویس تنها در مناطق منتخب ارائه می‌شود.

یکی دیگر از کاربران توییتر به سرعت مارک زاکربرگ را در برابر جک دورسی قرار داده است. هفته گذشته، فیس بوک ادعا کرد که Diem، رمزارز بومی داخلی خود، در «کلاس خود» قرار خواهد گرفت.

با توجه به پلتفرم‌های بیشتری که در آینده به دنبال استفاده از رمزا رزها هستند، چه اتفاقی برای Twitter می‌افتد؟

با این حال، این همه ماجرا نیست، زیرا مدیرعامل توئیتر همچنین اشاره کرده که توسعه‌های غیر متمرکز بیشتری به این پلتفرم می‌آیند.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه