بایننس تحت بازرسی شدید آمریکا؛ معاملات نهانی و دستکاری بازار اتهام جدید این صرافی

با ورود اتهامات جدیدی از جمله «معاملات نهانی» و «دستکاری بازار» به پرونده صرافی بایننس، تحقیقات از این صرافی وارد ابعاد جدید و جدی‌تری شده است.

به گزارش و به نقل از کوین‌دسک، بلومبرگ روز جمعه در گزارشی از ورود اتهامات جدیدی از جمله معاملات نهانی (insider trading) و دستکاری بازار به پرونده بایننس، بزرگ‌ترین صرافی‌ رمز ارز جهان، توسط مقامات ایالات متحده آمریکا خبر داد.

معاملات نهانی به خرید و فروش‌های داخلی اطلاق می‌شود که در آن با استفاده از رابطه‌ها و اطلاعاتی که در دسترس عموم قرار ندارد، به خرید و فروش کالا یا سهام پرداخته می‌شود.

بلومبرگ در ادامه اعلام کرد کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) شروع به فراخوانی شاهدان احتمالی کرده است. این موضوع می‌تواند جدی تر از تحقیقات قبلی باشد. همان تحقیقاتی که مقامات بایننس در گزارش‌های قبلی آن را پرس‌و جویی با همکاری کامل این شرکت اعلام کرده بودند.

بایننس پیش از این با تحقیقات وزارت دادگستری و سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا (IRS) مواجه شده است. گفته می‌شود این تحقیقات بیشتر بر روی ادعاهای مالیاتی و پولشویی متمرکز شده است.

بنا به گزارش‌های قبلی، کمیسیون معاملات آتی کالا به دلیل آنکه بایننس به کاربران آمریکایی اجازه داده است بدون نظارت این نهاد به معامله محصولات مشتقه بپردازند، این صرافی را مورد تحقیق قرار داده است.

یک سخنگوی بایننس به کوین‌دسک گفته است این صرافی رمز ارز قوانین سختگیرانه‌ای در خصوص معاملات نهانی (Insider trading) دارد.

این سخنگو در بیانیه خود نوشته است:

بررسی و تحقیقات تیم امنیتی ما در خصوص کسانی که در این رفتار دست داشته‌اند یک روند طولانی است و حداقل پیامد آن، خاتمه سریع همکاری با آنان خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون معاملات آتی کالا از هرگونه اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده است. 

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه