رشد ۷۰۰٪ قیمت لونا؛ رمز ارز LUNA به رتبه ۱۱ بازار رسید

رمز ارز لونا (LUNA) پس از ارائه طرح تشویقی تامین بودجه پروژه‌ها به نام پراجکت دان (Project Dawn) و همچنین در پی انتظارها برای به‌روزرسانی این شبکه، رکورد بالاترین قیمت ثبت شده خود را جابه‌جا کرد.

به گزارش و به نقل از کوین تلگراف، شبکه ترا (Terra) که یک پروتکل بلاکچین متمرکز بر ساخت سیستم پرداخت جهانی با استفاده از استیبل کوین UST است، توانست روز گذشته به رکورد قیمت ۴۴.۳۴ دلار دست یابد.

داده‌های کوین‌تلگراف مارکت‌پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد پس از رسیدن قیمت لونا به ۵.۶۱ دلار در تاریخ ۲۰ جولای (۲۹ تیر)، قیمت این رمز ارز ۷۲۰ درصد رشد داشته است و در دهم سپتامبر (۱۹ شهریور) به محدوده ۴۵ دلار نزدیک شده است.

این رشد سریع همچنین باعث شد ارزش کل قفل‌شده (TVL) پروتکل Terra در تاریخ ۵ سپتامبر به بالاترین سطح خود یعنی ۷.۸۳ میلیارد دلار برسد. بر اساس داده‌های Defi Llama، ترا با احتساب این رشد توانست به جایگاه چهارم پلتفرم‌های بلاکچین از لحاظ ارزش کل قفل شده برسد.

طرح تشویقی جدید باعث افزایش قیمت لونا می‌شود

توییت‌هایی که در پروفایل توییتر این پروژه وجود دارد، نشان می‌دهد که افزایش قیمت به دنبال معرفی برنامه Project Dawn صورت گرفته است. این برنامه یک طرح تشویقی مالی و تامین بودجه برای اکوسیستم ترا است که قرار است به بهبود زیرساخت‌های حیاتی و تسریع رشد این اکوسیستم کمک کند.

هم بنیانگذار ترا، دو وان (Do Kwon) اعلام کرد برنامه پراجکت دان ۱۵۰ میلیون دلار برای ایجاد یک سازمان core Cosmos contributor، سرمایه‌گذاری در زیرساخت نود اکوسیستم و ایجاد تنوع در زیرساخت‌های تایید کننده و اوراکل، اختصاص داده است.

یکی دیگر از اتفاقات هیجان‌انگیز برای جامعه ترا، ارائه به‌روز رسانی کلمبوس ۵ در شبکه اصلی است که در تاریخ ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) ارائه خواهد شد و به عنوان یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های شبکه اصلی برای ترا شناخته می‌شود.

علاوه بر توسعه‌های مرتبط با شبکه اصلی، توسعه اکوسیستم ترا که شامل پروتکل‌های جدید دیفای مانند AlphaDeFi است، جذب نقدینگی را به دنبال دارد که باعث افزایش قیمت لونا نیز می‌شود.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه