مشارکت تولید‌کنندگان نفت تگزاس و ماینرها برای استخراج بیت‌کوین!

چند شرکت تولید‌کننده‌ی نفت طی نشستی با ماینرهای بیت‌کوین درخصوص فرصت‌های موجود استخراج این رمز ارز در نیروگاه‌های انرژی تگزاس با‌هم دیدار کردند. شهر هوستون میزبان این دیدار بود که در آن طرفین شرایط موجود را بررسی نمودند.

در اکثر چاه‌های نفتی نه‌چندان بزرگ که قابلیت لوله‌کشی را نداشته باشند معمولا مقادیری گاز طبیعی نشت داده خواهد شد. اما استخراج بیت‌کوین یک راهکار مفید پیشنهاد کرده است. از این مقدار گاز اتلافی می‌توان برای روشن‌ کردن ژنراتورهایی استفاده کرد که برق لازم برای واحد‌های کوچک استخراجی هر چاه نفت را تامین می‌کنند. این فرآیند نه‌تنها به‌نفع ماینرها و نیروگاه‌ها است، بلکه با ممانعت از پخش این گاز و آلاینده‌های آن در جَو به حفظ محیط زیست نیز کمک خواهد کرد.

مشارکت تولید‌کنندگان نفت تگزاس و ماینرها برای استخراج بیت‌کوین!

Parker Lewis، یکی از افرادی که این نشست را سازمان‌دهی نمود، به رسانه‌ها از موفقیت این مذاکره سخن گفت. Hayden Griffin از افراد فعال در هر دو حوزه‌ است. وی که یک تاجر نفتی و یک ماینر است شوق خود را از این طرح نوآورانه به‌شکل زیر بیان داشت:

«وقتی که فهمیدم می‌توان به‌کمک صنعت استخراج بیت‌کوین به‌جای هدر دادن گاز به اتمسفر و آلودگی محیط زیست از آن کسب درآمد کرد، بی‌نهایت ذوق‌زده شدم.»

استفاده‌ی مفید از شرایط نامساعد ماینرها در چین

شاید بتوان یکی از اهداف اصلی پالایشگاه‌های نفتی تگزاس از اجرای این طرح را اسکان و بهرمندی از خروج ماینرهای بیت‌کوین از چین دانست. Alejandro de la Torre یکی از این استخراج‌گران است که همچنان به واردات تجهیزات استخراج از چین به‌ آمریکا مشغول است. وی اظهار داشت که این ماینرها درحال حاضر در چندین کشتی باربری اقیانوس‌پیما بوده و به بنادر تحویل خواهند شد.

با این‌وجود جزییات بسیاری از این قرادادها به‌طور عمومی افشا نشده است. شمار زیادی از آنها توسط پیمان‌نامه‌ی عدم افشا محافظت شده و برخی دیگر از افراد نیز جهت حفظ شرایط رقابتی تمایلی به مطرح شدن نقش خود ندارند.

 

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه