صرافی بایلکسی (Bilaxy) هک شد؛ تقریبا ۴۰۰ میلیون دلار به سرقت رفت

تعداد صرافی‌های رمزارزی که اسیر حملات هکرها می‌شوند روز به روز بیشتر می‌شود. آخرین قربانی مهاجمان، صرافی بایلکسی (Bilaxy) است.

به گزارش و به نقل از Cryptopotato این صرافی ارزهای دیجیتال که مقر مرکزی آن در جزایر سیشل ثبت شده است، در ساعات ابتدایی امروز خبر از وقوع تغییر در موجودی والت‌های خود داد. اگرچه این صرافی هنوز به طور رسمی مقدار سرقت شده را اعلام نکرده است، اما برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که ارزش دارایی‌های به سرقت رفته از ۴۰۰ میلیون دلار تجاوز کند.

در ابتدا، کانال تلگرام رسمی این صرافی خبر از توقف موقت فعالیت‌های این صرافی به دلیل چند بروزرسانی داد. چند ساعت بعد اما، حساب کاربری توییتر صرافی بایلکسی با اعلان فوری هک شدن این صرافی به‌روز شد. در توییتی به کاربران اعلام شد که از واریز هر گونه دارایی دیجیتال به آدرس‌های این صرافی خودداری کنند چرا که کیف پول‌های گرم این صرافی در اختیار هکرها قرار گرفته است.

از زمان این توییت، اطلاعات اضافی چندانی توسط این صرافی منتشر نشده است. تنها متن کوتاهی در کانال تلگرام این صرافی منتشر شد که خبر از تلاش تیم توسعه‌دهنده برای حل مشکلات می‌داد. در این پیام، به کاربران اعلام شد که جایی برای نگرانی وجود ندارد.

توییت اکانت رسمی بایلکسی در خصوص هک صرافی بایلکسی

تا زمان نگارش این مطلب، صرافی Bilaxy مقدار دارایی به سرقت رفته را اعلام نکرده است. وبسایت این شرکت هنوز غیر فعال است.

تاکنون چندین آدرس به این هک نسبت داده شده‌اند؛ از جمله این آدرس که توسط اتر اسکن به عنوان آدرس مشکوک اعلان‌گذاری شده است.

پلتفرم HogeFinance با انتشار توییتی، خبر از تخلیه و جابجایی تمامی توکن‌های HOGE موجود در بایلکسی داد. این توکن‌ها ارزشی نزدیک به ۲۲ میلیون دلار دارند.

تخمین دیگری در تلگرام، ارزش دارایی‌های به سرقت رفته را کمی بیش از ۴۰۰ میلیون دلار می‌داند. اخیرا صرافی ژاپنی لیکویید گلوبال قربانی حمله هکرها شده بود. در آن حمله مهاجمان موفق به سرقت ۸۰ میلیون دلار شده بودند.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه