چهارچوب قوانین بین‌المللی کریپتو از سوی رگولاتوری‌های آمریکا معرفی شد!

با مشارکت وزارت خزانه‌داری آمریکا با سایر نهادهای دولتی ازقبیل آژانس توسعه‌ی بین‌الملل ایالات متحده (USAID)، چهارچوب قوانین بین المللی کریپتو تنظیم و به رئیس جمهور بایدن ارائه شد. در این چهارچوب خط مشی عملکرد آژانس‌های مختلف برای تضمین قانونمندی رمز ارزها مطابق با  فرمان اجرایی بایدن توصیف شده است.

کنترل ظرفیت‌های بالقوه‌ی کریپتو و رفع ریسک‌های مرتبط

همان‌طور که گفته شد هدف اصلی این چهارچوب هماهنگی بین آژانس‌های مختلف بین‌المللی جهت تدوین قوانینی است که استانداردهای ایالات متحده را منعکس کرده و بتواند از مشتریان، سرمایه‌گذاران و موسسات مالی داخلی و خارجی درخصوص پایداری مالی و کاهش ریسک‌های سیستمی محافظت کند.

این چهارچوب قصد دارد تا علاوه‌بر موارد فوق ریسک‌های احتمالی پول‌شویی و امنیت ملی را که از مسیر استفاده‌ی غیرقانونی رمز ارزها حاصل شده است رفع کند، دسترسی امن به خدمات مالی را تسهیل کرده و از نوآوری‌هایی که به توسعه‌ی قانونی راهکارهای کریپتو و پیشرفت علمی-تحقیقاتی آن‌ها منجر می‌شود پشتیبانی نماید.

طرح اجرایی

سازمان‌های رگولاتوری برای دستیابی به اهداف مذکور لازم است تا با نهاد‌های بین‌المللی مانند گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و واحد اطلاعات مالی Egmont همکاری تنگاتنگی داشته باشند تا بتوانند به سایر کشورها نیز در زمینه‌ی اجرای معیارهای FATF در مراکز ارائه‌دهنده‌ی خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) و ارتقای سطح آگاهی درخصوص باج افزارها وتهدیدات پول شویی یاری رسانند.

این سازمان‌های تنظیم‌کننده از دولت آمریکا خواستار حفظ روابط دوطرفه‌ی خود با گروه‌های مختلف جهانی ازقبیل G7 ،G20، هیئت ثبات مالی (FSB)، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، صندوق بین‌المللی پول (IMF)، بانک جهانی و دیگر نهادهای موجود شدند.

منبع: crypto.news


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه