علی بابا بازار توکن‌های NFT خود را راه‌اندازی می‌کند

علی‌بابا بازار جدیدی عرضه کرده است که به دارندگان نشان‌های تجاری امکان می‌دهد NFTهایی را بفروشند که بیانگر مجوز‌های مرتبط با کپی‌رایت نشان تجاری آنها است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، شرکت تجاری چندملیتی علی بابا (Alibaba Group Holding) بازار NFT عرضه کرده است که به دارندگان نشان‌های تجاری امکان می‌دهد تا مجوزهای توکنیزه‌شده دارایی‌های خود را بفروشند.

این بازار NFT جدید به اسم Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade از طریق پلتفرم مزایده علی‌بابا در دسترس است. NFTهای مذکور در پلتفرم New Copyright Blockchain صادر خواهند شد. این پلتفرم، یک فناوری دفترکل توزیع‌شده است که توسط کمیته کپی‌رایت اتحادیه بلاکچین استان سیچوان مدیریت می‌شود.

طبق گزارش SCMP، هدف این بازار، نویسندگان، موسیقیدانان، هنرمندان و توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای است.

بازار علی‌بابا هم‌اکنون عرضه شده است و میزبان چندین NFT است که در ماه آتی به مزایده گذاشته خواهند شد. پیشنهاد دهندگان باید ۵۰۰ یوان (معادل با ۷۷ دلار) واریز کنند تا بتوانند در این مزایده‌ها شرکت کنند. هزینه شرکت در هر مزایده ۱۵ دلار خواهد بود.

خریداران نیز می‌توانند توکن‌های کلکسیونی خود را از طریق برنامه Bit Universe مشاهده کنند. بیت یونیورس در برنامه WeChat وجود دارد. 

جاش یی (Josh Ye) گزارشگر SCMP در خصوص این بازار در توییتر نوشته است:

هرچند این فناوری از کپی غیرمجاز جلوگیری نمی‌کند، فروش‌ها شامل حق مالکیت کامل محصول موردنظر است.

بسیاری از NFTها بیان نمی‌کنند که خریداران دقیقا چه حقی را کسب می‌کنند.

اگرچه این مورد اولین معرفی بازار NFT جدید علی‌بابا است، اما بسیاری از زیرمجموعه‌های این شرکت هم‌اکنون نیز توکن‌های NFT را پذیرفته‌اند.

در ماه جولای پلتفرم تجارت الکترونیک Taobao که متعلق به علی‌بابا است در همایش Maker Festival که در خصوص بزرگداشت هنرمندان و کارآفرینان چینی بود، برای اولین بار NFTها را به معرض نمایش گذاشت. در همان ماه، SCMP پروژه NFT به اسم Artifact عرضه کرد که شامل لحظه‌های تاریخی از در آرشیو ۱۱۸ ساله این انتشارات بوده است. لحظه‌هایی نظیر انتقال هنگ کنگ از بریتانیا به کشور چین در سال ۱۹۹۷.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه