فیسبوک آزمایش NFT های اتریوم و سولانا را با کاربران منتخب آغاز کرد

فیسبوک که اکنون با نام متا شناخته می‌شود، راه‌اندازی بخش NFT را برای کاربران منتخب مستقر در ایالات متحده در شبکه اجتماعی خود آغاز کرده است. در صورت موفقیت و استقرار در مقیاس بزرگتر، کاربران می‌توانند کیف پول‌های رمز ارزی خود را به پروفایل‌های فیسبوک خود متصل کنند.

 

آزمایش NFT های سازگار با اتریوم و پالیگان

در ابتدا، فیسبوک با NFT های سازگار با اتریوم و پالیگان شروع به کار می‌کند. با این حال، پس از تکمیل آزمایش برای آن‌ها، پشتیبانی از NFT های مبتنی بر فلو (Flow) و سولانا نیز اضافه می‌شود. ناودیپ سینگ، مدیر محصول متا، در توییتر به بررسی ویژگی NFT ها در فیسبوک پرداخت و اظهار داشت:

ما NFT ها را در فیسبوک راه‌اندازی می‌کنیم! و خوشحالیم که آنچه روی آن را کار کرده‌ایم را با دنیا به اشتراک می‌گذاریم.

کاربران می‌توانند با ورود به بخش «مجموعه‌های دیجیتال» در نمایه‌های فیسبوک خود به NFT‌هایشان دسترسی داشته باشند و آن‌ها را به نمایش بگذارند. کاربران می توانند کیف پول های رمز ارزی خود را به پروفایل‌های فیسبوک خود متصل کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند NFT‌های خود را به پست‌های فیس‌بوک تبدیل کنند که سایر کاربران بتوانند آن‌ها را لایک کنند، و نظر بدهند، درست همانطور که می‌توانند در یک پست معمولی انجام دهند.

برای علاقه‌مندان به وب 3

مارتین برایانت، مشاور فناوری و رسانه، اظهار داشت که این بحث عمدتاً فضای وب 3 را هدف قرار داده است و متا به دنبال ارائه یک خانه برای علاقه‌مندان به وب 3 است. این شرکت اخیراً شروع به آزمایش چندین تغییر در گروه‌های فیسبوک کرده که ملهم از پلتفرم Discord است.

ورود NFT های اینستاگرام

ماه گذشته، مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، اعلام کرد که NFT ها به زودی به پلتفرم محبوب اینستاگرام راه خواهند یافت. زاکربرگ در رویداد «جنوب به جنوب غربی» بیان کرد:

در طی چند ماه آینده، قابلیت وارد کردن برخی از NFT های شما به پلتفرم اضافه می‌شود، و امیدواریم در طول زمان، بتوانید چیزهایی را در آن محیط ایجاد کنید.

بنیانگذار متا همچنین اضافه کرد آن‌ها در حال کار بر روی چند جنبه فنی هستند که باید قبل از اینکه فرآیند ضرب کردن به طور یکپارچه انجام شود، برطرف شود. او به طرح مشابهی که به فیسبوک می آید، همراه با NFT های واقعیت مجازی که در استوری‌های اینستاگرام از طریق Spark AR در دسترس خواهند بود اشاره کرده بود.

اینستاگرام در اطلاعیه قبلی اعلام کرده بود که NFT های به اشتراک گذاشته شده در برنامه به طور خودکار خالق NFT و کلکسیونر را تگ می‌کند. در این اطلاعیه همچنین آمده است که این شرکت هیچ هزینه‌ای برای ارسال NFT دریافت نخواهد کرد و همچنین به کلکسیونر اجازه می‌دهد از NFT های خود با برچسب واقعیت افزوده استفاده کنند.

 

منبع: cryptodaily


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه