گزارش گلسنود: سرمایه‌گذاران سازمانی در حال انباشت بیت کوین در قیمت‌های کنونی هستند

بنیانگذاران شرکت تحلیل بلاک چین گلس‌نود اعلام کرده‌اند که با کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۳۰,۰۰۰ دلار، سرمایه‌گذاران سازمانی در حال انباشت این رمزارز هستند.

به گزارش و به نقل از Dailyhodl، در خبرنامه جدید گلس‌نود، یان هاپل (Jan Happel) و یان آلمن (Yann Allemann) بنیانگذاران این شرکت تحلیل بلاک چین گفته‌اند که ورود سرمایه هفتگی به عرصه کریپتو نشان می‌دهد که با ادامه یافتن کاهش قیمت بیتکوین، سرمایه‌گذاران سازمانی در حال انباشت این رمزارز هستند.

در این خبرنامه نوشته شده است:

نکته جالبی که باید مدنظر قرار داده شود این است که تقاضا برای بیت کوین در بازارهای سنتی افزایش یافته است. پس از ورود سرمایه ۶۹ میلیون دلاری در تاریخ ۳۰ می (۹ خرداد)، ورود سرمایه به این عرصه تقریبا دو برابر شده است زیرا با توجه به عملکرد ضعیف بیت کوین و کاهش قیمت آن، سرمایه‌گذاران سازمانی در حال خرید این رمزارز با قیمت کمتر هستند.

ورود سرمایه - بیت کوین
نمودار جریان پول سرمایه‌گذاران سازمانی در هفته گذشته منبع: گلسنود

اگرچه بنیان‌گذاران گلس‌نود گفته‌اند که با توجه به فشار فروش از جانب دارندگان کوتاه‌مدت، تقاضا برای بیت‌ کوین از جانب هولدرهای بلندمدت کاهش یافته است، اما به این نکته اذعان داشته‌اند که با توجه به احساس کنونی حاکم بر بازار، عملکرد بیت کوین بسیار بهتر از آلتکوین‌ها است. آنها گفته‌اند:

عملکرد بیت کوین بهتر از آلتکوین‌ها بوده است، زیرا سرمایه‌گذاران در بازار سرشار از ترس به دنبال محافظت و ایمن نگه داشتن سرمایه خود هستند.

مدیران اجرایی گلس‌نود هم‌چنین گفته‌اند که علی‌رغم شرایط نامساعد اقتصاد کلان، سرمایه گذاران خطیر پذیر (VC)هم‌چنان به سرمایه‌گذاری و تزریق پول به عرصه کریپتو ادامه می‌دهند.

بنیانگذاران گلس‌نود در این خصوص گفته‌اند:

علاقه مشابهی از جانب بازار VC مشخص شده است، به طوری که سرمایه جذب‌شده از ابتدای سال تاکنون معادل با ۶۳٪ سرمایه جذب‌شده در سال ۲۰۲۰ است (۱۹.۷ میلیارد دلار در مقابل ۳۱.۲ میلیارد دلار). افزایش علاقه VC ها بر این نکته تاکید می‌کند که بیت کوین و رمزارزها، نوعی سرمایه‌گذاری پرخطر و جایگزین در زمان رشد نامناسب اقتصادی محسوب می‌شوند. گفتنی است این شرایط اقتصادی تاثیر بسزایی بر درآمد نزدک و S&P 500 می‌گذارد.

این نکته را به خاطر بسپارید:

حتی اگر عملکرد قیمت بیت‌ کوین همانند عملکرد قیمت سهام شرکت‌های مرتبط با فناوری باشد، باز هم ساختار فسادناپذیر و در دسترس بودن آن برای تمام افراد، عامل فاندامنتال مهمی برای حضور بیت کوین در تمام پروتفولیوهای سرمایه‌گذاری است و به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران سازمانی هم کاملا از این موضوع مطلع هستند.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر (VC)
نمودار میزان سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خطرپذیر (VC)
 

 

منبع: dailyhodl


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه