رگولاتورهای ایالات متحده در حال بررسی توکن BNB بایننس

بلومبرگ دوشنبه به نقل از منابع محرمانه گزارش داد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی است که آیا عرضه توکن بایننس (BNB) در سال 2017 یک طرح مربوط به بورس اوراق بهادار بود که باید در این آژانس نظارتی ثبت می‌شد یا خیر.

سخنگوی بایننس بدون اظهار نظر در مورد جزئیات تحقیقات گزارش‌شده، از طریق ایمیل به CoinDesk گفت:

از آنجایی که صنعت با سرعتی بالا رشد کرده است، ما با جدیت در حال کار برای آموزش و کمک به مجریان قانون و تنظیم‌کننده‌ها در ایالات متحده و تنظیم‌کننده‌های بین‌المللی بوده‌ایم. در حالی که به دستورالعمل‌های جدید نیز پایبند هستیم. ما به رعایت تمام الزامات تعیین‌شده توسط تنظیم‌کننده‌ها ادامه خواهیم داد.

پس از انتشار خبر این گزارش، توکن BNB حدود 4 درصد کاهش یافت.

صرافی بایننس در حال حاضر توسط وزارت دادگستری، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و خدمات درآمد داخلی در ایالات متحده تحت بررسی است. بایننس بزرگترین صرافی رمز ارز جهان است و ادعا می‌کند در هیچ کشوری مستقر نیست.

بلومبرگ گزارش داد، SEC همچنین شرکت‌های بازارساز وابسته به بایننس، یا شرکت‌هایی را که بخشی از آن متعلق به ژانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس است بررسی می‌کند، مثلاَ شرکت‌هایی که با Binance.US، یک شرکت وابسته در ایالات متحده در بورس جهانی تجارت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، یکی از تمرکزهای SEC بر این است که آیا Binance.US کاملاً مستقل از مبادلات جهانی است و آیا کارکنان ممکن است در معاملات داخلی شرکت کنند یا خیر.
یکی از سخنگویان SEC از اظهار نظر در مورد وجود هرگونه تحقیقات احتمالی خودداری کرد.

منبع: coindesk


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه