ترافرم لبز: فورک ترا در کار نیست؛ طرح دو کوان شبکه جدیدی را ایجاد می‌کند

پس از اتفاقات اخیر اکوسیستم ترا و سقوط بهای لونا به نزدیک صفر، توسعه‌دهندگان طرحی را برای احیای این اکوسیستم ارائه دادند. با این حال، این طرح و حواشی پس از آن با انتقادات بسیاری مواجه شد. در همین راستا و به منظور رفع سردرگمی در رابطه با طرح مذکور، تیم ترا روز گذشته در رشته توییتی توضیحاتی را با کاربران به اشتراک گذاشت و پروپوزال مطرح شده را در مورد ایجاد شبکه جدید دانست که برخی به اشتباه از آن تحت عنوان فورک نام می‌برند.

به گزارش و به نقل از کوین گیپ، هفته گذشته در جریان رای‌گیری حاکمیتی طرح احیای ترا، تیم توسعه سه اصلاحیه جدید را در این طرح انجام داد. این اطلاعات شامل افزایش نقدینگی در زمان آغاز به کار شبکه (Genensis Liquidity)، معرفی پروفایل نقدینگی جدید و کاهش توزیع بین دارندگان UST پس از زمان وقوع حمله است.

جامعه کاربران در رای‌گیری‌های اولیه‌ای که در انجمن اینترنتی این پروژه صورت گرفت، چندان با هارد فورک شبکه و ایجاد زنجیره جدید موافق نبودند. با این حال، تیم ترا روز گذشته اعلام کرد برخلاف باور عمومی که تصور می‌کنند طرح احیا پیشنهاد می‌کند که فورک در زنجیره کنونی صورت بگیرد، قرار است یک زنجیره کاملا جدید ایجاد شود.

در ادامه رشته توییت تیم ترا آورده شده است:

اخیرا تعدادی از اعضای جامعه (از جمله برخی از اعضای ترافرم لبز) از بلاکچین جدید پیشنهادی به عنوان هارد فورک یاد کردند. طرح احیای ترا خواستار انجام فورک در زنجیره فعلی نیست، بلکه می‌خواهد یک زنجیره جدید را ایجاد کند.

توییت ترا

در ادامه این صفحه به تعریف فورک پرداخت:

منظور از فورک کردن، تغییر در پروتکل یک بلاکچین است که می‌تواند ۲ بلاکچین مجزا ایجاد کند. یکی از بلاکچین‌ها از پروتکل قبلی و بلاکچین جدید از نسخه تازه‌تری پیروی می‌کند. علاوه بر این، زنجیره جدید تمامی تاریخچه معاملاتی نسخه قبلی را دارا خواهد بود.

 

توییت ترا

وجه تمایز مهم اینجا این است که یک بلاکچین فورک‌شده، تمامی تاریخچه زنجیره پیشین را داراست. با این حال، ترا ۲.۰ به هیچ عنوان اینگونه نخواهد بود.

توییت ترا

ترا ۲.۰ یک بلاکچین جدید است. اگر پیشنهاد ۱۶۲۳ تصویب شود، بلاکچینی جدید از بلاک صفر (جنسیس) ایجاد می‌شود که تاریخچه ترا کلاسیک را در بر نخواهد داشت و خود این موضوع نشان می‌دهد که این پروپوزال در مورد فورک نیست.

توییت ترا

برنامه‌های غیرمتمرکز از زنجیره قدیمی (ترا کلاسیک) در شبکه جدید ترا وجود نخواهند داشت (بر خلاف آنچه در فورک کردن اتفاق می‌افتد) و بنابراین، نیاز است تا به شبکه جدید مهاجرت کنند.

توییت ترا

بیشتر برنامه‌های غیرمتمرکزی که در شبکه ترا کلاسیک وجود دارند، متعهد شده‌اند به شبکه جدید مهاجرت کنند. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به پریسم پروتکل، staderlabs، رندوم ارث و وان پلنت و بسیاری دیگر اشاره کرد.

توییت ترا

احیای اکوسیستم ترا

همانطور که در توییت‌ها آمده است، وجه تمایز زنجیره ترا این است که به هیچ عنوان از تاریخچه معاملات زنجیره پیشین استفاده نمی‌کند و قرار است یک شبکه کاملا جدید را از بلاک صفر آغاز کند.

فروپاشی اکوسیستم ترا  یکی از بزرگترین شکست‌های پروژه‌های کریپتویی در تاریخ است به طوری که در عرض یک هفته، حدود ۴۰ میلیارد دلار سرمایه کاربران از بین رفت و بازار رمزارزها را تکان داد.

این اتفاق با واکنش بسیاری از فعالان بازار مواجه شد. مایک نووگراتز، سرمایه‌گذار مطرح بازار پس از سقوط ترا به سرمایه‌گذاران هشدار داد مدیریت ریسک مناسبی در ذهن خود داشته باشند.

 

 

منبع: کوین گپ


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه