مدیرعامل بایننس: راهکار دو کوان نمی‌تواند شبکه ترا را نجات دهد

چانگ پنگ ژائو (CZ) مدیر عامل صرافی بایننس دیروز انتقاداتی را به طرح پیشنهادی دو کوان مدیرعامل بنیاد لونا موسوم به «طرح احیا شبکه ترا» وارد کرد و تنها راه حل موجود را کاهش تعداد توکن‌های درگردش لونا از طریق سوزاندن آن‌ها دانست. CZ دقایقی قبل در رشته توییتی مجددا در رابطه با شبکه ترا اظهاراتی را بیان کرد.

به گزارش، دیروز CZ مدیرعامل صرافی بایننس در رشته توییتی نسبت به طرح پیشنهادی  ایجاد شبکه‌ جدید ترا از طریق انجام هارد فورک واکنش نشان داد. مطابق پیشنهاد دو کوان مدیرعامل بنیاد لونا، قرار بود تا اسنپ شات از موجودی کاربران در تاریخ ۹ می (۱۹ اردیبهشت) و قبل از کاهش قیمت استیبل کوین UST به زیر ۱ دلار، گرفته شود و کوین‌های شبکه جدید بین آن‌ها و سرمایه‌گذاران پروتکل انکر توزیع شود تا بخشی از ضرر سرمایه‌گذاران جبران شود.

CZ در این رشته توییت به این موضوع پرداخت که از نظر او هاردفورک شبکه ترا مشکلی را حل نخواهد کرد و شبکه جدید فاقد اعتبار خواهد بود. وی بیان داشت که گرفتن اسنپ شات از موجودی کاربران، بی‌توجهی به تراکنش‌هایی است که پس از آن زمان اتفاق افتاده است. بسیاری از کاربران پس از ناپایدار شدن اکوسیستم ترا، نسبت به حمایت از این شبکه و سرمایه‌گذاری در آن روی آورده‌اند و بسیاری از سرمایه‌گذاران قدیمی دارایی‌های خود را نقد کردند و این موضوع سبب می‌شود تا توزیعی غیرمنصفانه بین مالباختگان این شبکه صورت پذیرد.

چانگ پنگ ژائو این پرسش را نیز مطرح کرد که بیت کوین های بنیاد لونا که باید صرف حمایت و بازیابی شبکه می‌شد، معلوم نیست در چه راهی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

توییت CZ nv ow,w ihvnt,v; jvh

CZ در ادامه افزود که هیچ‌گاه استیبل کوین UST را خریداری نکرده است و به آن اعتقادی نداشته است اما اکنون نسبت به عملکرد بنیاد لونا در جریان اتفاقات اخیر سوالاتی دارد. وی اذعان داشت:

از دید من تنها راه حل موجود کاهش عرضه کل LUNA از طریق توکن‌سوزی است.

بیانیه دوم CZ در خصوص شبکه ترا

دقایقی پیش CZ با انتشار رشته توییتی موضع خود در خصوص شبکه ترا را بیان کرد:

مدیرعامل بایننس پذیرش اتفاقی که برای یکی از پروژه‌های بزرگ عرصه کریپتو افتاد را بسیار سخت دانست. از نظر او این اتفاق موجب انعطاف‌پذیری بیشتر این حوزه شده است.

توییت CZ در خصوص شبکه ترا

وی در ادامه افزود:

در ابتدا باید نکاتی را در خصوص برخی شایعات کذب مطرح شده در مورد بایننس مطرح کنم. بایننس در مرحله دوم افزایش سرمایه بنیاد لونا سرمایه‌گذاری نکرده است و هیچ UST خریداری نکرده است. ما در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۳ میلیون دلار را بر روی شبکه ترا سرمایه‌گذاری کردیم. در آن زمان استیبل کوین UST وجود نداشت. ما در ۴ سال گذشته بر روی صدها پروژه‌ سرمایه‌گذاری کردیم برخی از آن‌ها با موفقیت رو به رو شدند و برخی از آن‌ها شکست خوردند. این ماهیت سرمایه‌گذاری است.

پنگ ژائو در ادامه به موضع بایننس در خصوص اتفاقات چن روز گذشته پرداخت:

در روزهای گذشته سعی ما بر این بوده است تا از جامعه ترا حمایت کنیم. در توییت‌های روز گذشته سعی کردم تا پیشنهاداتی را در این خصوص مطرح کنم. انجام فورک راه‌حل قضیه نیست بلکه کوین‌های موجود باید از طرف بنیاد لونا خریداری شوند و سوزانده شوند. البته این کار به بودجه نیاز دارد و من نمی‌دانم که آن‌ها سرمایه لازم را برای این کار در اختیار داشته باشند.

مدیرعامل صرافی بایننس در ادامه افزود که سرمایه‌های بنیاد لونا باید مورد شفاف‌سازی قرار گیرد:

در این مرحله انتظار من از آن‌ها، شفاف‌سازی کامل است. باید سرنوشت دارایی‌ها به صورت دقیق مشخص شود و تراکنش‌های انجام شده در این راه به اشتراک گذاشته شوند. ارائه گزارش بدون دادن این‌گونه مدارک از سمت آن‌ها ارزشی نخواهد داشت. از نظر من این اولین گامی است که بنیاد لونا باید انجام دهد.

CZ در انتها آرزو کرد که تیم پروژه تصمیمات درستی در این باره اتخاذ کنند.

 

  • آیا پیشنهاد CZ در خصوص سوزاندن LUNA قابل انجام است؟

باید گفت که تعداد کوین لونا اضافه شده به شبکه به حدی بوده است که اکنون جمع‌اوری آن‌ها کار بسیار سختی است. این کوین‌ها اکنون در بین کاربران مختلف با قیمت‌های ناچیز توزیع شده است. واقعیت این است که برای جبران ضرر هولدرهای قدیمی، باید بیش از ۹۹٪ کوین‌های در گردش خریداری و سوزانده شود. حال آنکه احتمال وقوع توکن‌سوزی باعث می‌شود بسیاری از کسانی که با پول اندک مقادیر زیادی LUNA خریداری کرده‌اند، با امید افزایش قیمت آن از این طریق، حاضر به فروش آن نباشند و این پیشنهاد CZ را غیرممکن می‌کند.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه