افزایش فعالیت نهنگ‌های اتریوم همزمان با کاهش قیمت رمزارز ETH

تعداد تراکنش های اتریوم رکورد زد. اتر بیشترین تعداد تراکنش ها از ماه ژانویه تاکنون را داشته‌ است. نهنگ های اتریوم حجم بسیار زیادی از اتر را ارسال کرده و بیشترین فعالیت یکروزه نهنگ‌ها از ماه ژانویه تاکنون را ثبت کرده‌اند.

به گزارش  و به نقل از کوین تلگراف، علی‌رغم کاهش قیمت در کل بازار کریپتو، نهنگ‌های اتریوم مشغول خرید و فروش اتر بوده‌اند و تعداد تراکنش های این رمزارز به بالاترین سطح خود از ماه ژانویه تاکنون رسیده است.

طبق اطلاعات سنتیمنت، نهنگ های اتر در روز چهارشنبه مجموعا ۲۹۵۶ تراکنش، هرکدام به ارزش بیش از یک میلیون دلار را انجام داده‌اند و بدین ترتیب، بالاترین سطح تراکنش‌های روزانه نهنگ‌ها در ۵ ماه اخیر را ثبت کرده‌اند. سنتیمنت بیان کرده است که نهنگ‌ها معمولا به حساب‌هایی گفته می‌شوند که ۱ الی ۱۰ میلیون دلار در اختیار داشته باشند.

قیمت اتریوم - تراکنش های نهنگ های اتریوم
قیمت اتریوم – تراکنش های نهنگ های اتریوم. منبع: توییتر

علی‌رغم کاهش قیمت لونا که باعث شد کل بر بازار کریپتو و احساس کلی بازار فشار نزولی وارد شود، جفت ارز ETH/BTC هم‌چنان قدرت نسبی خوبی دارد.

اوایل هفته جاری در تاریخ ۶ می (۱۶ اردیبهشت) جفت ارز ETH/BTC به بالاترین سطح خود طی ۳ هفته اخیر رسید. طبق تحلیل بازار توسط کوین تلگراف، این جفت ارز به سمت رکوردشکنی بالقوه‌ای پیش می‌رود، به ویژه آنکه بیتکوین و اتر به سمت «محدوده خرید تاریخی» پیش می‌روند.

نکته قابل ذکر این است که از زمان عرضه بیکن چین تاکنون که آغازگر انتقال شبکه اتریوم به گواه اثبات سهام در ماه دسامبر ۲۰۲۰ بوده است، قیمت اتر نسبت به بیت کوین تقریبا ۲۵۰٪ رشد داشته است.

دیروز صرفا شاهد فعالیت زیاد نهنگ های اتر نبودیم. طبق اطلاعات گلسنود، روز چهارشنبه هم‌چنین بیشترین انتقال روزانه بیت کوین به صرافی‌ها از جانب نهنگ‌ها رخ داده است.

کارلوس گومز (Carlos Gomez) مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق پوشش ریسک کریپتو Belobaba گفته است که این نوع از فعالیت بازار می‌تواند بدان معنا باشد که سرمایه‌گذاران کریپتو بیشتر از آنچه که فکر می‌کنند به کف قیمت کنونی نزدیک هستند. 

انتقال بیت کوین توسط اکثر دارندگان بزرگ طی بازه زمانی ۲۴ ساعت
انتقال بیت کوین توسط اکثر دارندگان بزرگ طی بازه زمانی ۲۴ ساعت. منبع: توییتر

گومز گفته است که نمودار فوق، انتقال بیت کوین توسط اکثر دارندگان بزرگ طی بازه زمانی ۲۴ ساعت را نشان می‌دهد که کاملا مشخص است این اقدام آنها هماهنگ‌شده بوده است. این موضوع به معنای آن است که نهنگ ها هم‌چنان در صدد شکار بیت کوین از سرمایه‌گذاران کوچکتر هستند.

گومز افزوده است که نمی‌توان گفت به کف قیمت دست یافته‌ایم یا خیر، اما اذعان داشته است که شواهد اخیر نشان می‌دهند که فاصله چندانی با کف قیمت نداریم. تنها نکته موجود این است که چند هفته دیگر به کاهش قیمت از سطح کنونی ادامه می‌دهیم و سپس شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

همانطور که پیش از این در گزارش قبلی میهن بلاکچین مطالعه کرده‌اید، شاخص‌های متنوعی برای بررسی و تحلیل بازار و شناسایی کف قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از این شاخص‌ها معیار فاندینگ ریت است. تحلیلگران سنتیمنت برخلاف گومز، معتقدند که فعلا بیت کوین و اتریوم به کف قیمت نرسیده‌اند.

منبع: cointelegraph


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه