بایننس با حمایت ۵۰۰ میلیون دلاری در خرید توییتر توسط ایلان ماسک نقش داشته است

بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان ۵۰۰ میلیون دلار برای خرید توییتر به ایلان ماسک کمک کرده است.

به گزارش و به نقل از کوین دسک، نام بایننس در میان ۱۹ شرکت مختلفی که به تامین مالی خرید توییتر توسط ایلان ماسک کمک کرده‌اند به چشم می‌خورد. در این میان شرکت سرمایه‌گذاری Sequoia Capital با ۸۰۰ میلیون دلار و شرکت فیدیلیتی به تنهایی ۳۱۶ میلیون دلار به این کار اختصاص داده‌اند و در مجموع ۷.۱ میلیارد دلار جمع‌آوری شده است.

ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا چندی پیش پیشنهاد خود مبنی بر خرید توییتر را به مالکان این شبکه اجتماعی ارائه کرد و آن را خرید. ماسک در آن زمان خاطرنشان کرد این کار را برای آوردن آزادی بیان به فضای توییتر انجام می‌دهد. گفتنی است ماسک یکی از حامیان بزرگ و شناخته‌شده رمزارزهایی نظیر دوج کوین و بیت کوین است.

بر اساس اسناد 13D موجود در دفتر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در روز چهارشنبه، نام بزرگترین صرافی رمزارز جهان در میان شرکت‌هایی که در این معامله شرکت داشته‌اند به چشم می‌خورد. اسناد 13D فرمی است که زمانی که یک واحد تجاری بیش از ۵٪ از سهام یک شرکت را می‌خرد بایستی به کمیسیون بورس ارائه دهد.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در واکنش به این خبر درتوییتی از این کمک مالی تحت عنوان «کمکی کوچک» یاد کرد.

توییت چانگ پنگ ژائو

در روز معاملاتی جاری سهام توییتر ۳٪ افزایش یافت و به ۵۰.۳۲ دلار رسید. در مقابل سهام تسلا حدود ۱٪ افت را تجربه کرد. BNB ، رمزارز زنجیره هوشمند بایننس نیز پس از اخبار مربوط به کمک مالی این صرافی رشد کرد و از ۳۹۹ دلار به ۴۱۴ دلار رسید. با این حال در زمان نگارش این خبر کمی افت کرده است و با قیمت ۴۰۵ دلار معامله می‌شود.

BNB در سال ۲۰۱۷ توسط بایننس راه‌اندازی و از طریق عرضه اولیه کوین میان کاربران توزیع شد و اکنون به طور گسترده در صرافی بایننس و BNB چین که شبکه‌ای غیرمتمرکز برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز است استفاده می‌شود.

منبع: coindesk


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه