کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با محدودیت دولت در تامین برق ماینرها مخالفت کرد

بنابر اظهارات نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اعضای این کمیسیون پیشنهاد حذف ماده ۱۶ از لایحه توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور را به صحن علنی مجلس ارائه خواهند کرد. بنابر این ماده دولت باید تامین برق برای فعالیت‌های استخراج رمزارز را به پس از تصویب قانون رمزارزها موکول می‌کرد.

به گزارش و به نقل از خبرگزاری مجلس، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و نماینده مردم تبریز، در گفت‌وگو با این خبرگزاری درباره نشست دیروز عصر این کمیسیون پس از پرداختن به بررسی‌های انجام شده در سامانه‌های پاکنا و حقوق و دستمزد و مسائل مرتبط با وزارت کار، به لایحه توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور پرداخت و اظهار داشت:

لایحه توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور نیز برای بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون فرعی ارسال شده بود که تعدادی از مواد آن با حضور معاون وزیر صمت بررسی شد. در این نشست به طور ویژه بر روی ماده ۱۶ مربوط به وظیفه دولت برای تامین برق استخراج رمزارزها بحث شد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه بیان کرد:

این موضوع به طور کامل شفاف نشده بود و به موجب این ماده تا زمانی که قانون رمزارزها تصویب نشده است، دولت باید از اختصاص برق به فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها ممانعت کند. اعضای کمیسیون با این ماده مخالفت کردند زیرا پیش از این برای بسیاری تعهد ایجاد شده است و نیروگاه برقی احداث کرده‌اند، بنابراین اعلام شد که پیشنهاد حذف این ماده در صحن علنی مطرح شود.

 

 

 

منبع: خانه ملت


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه