تسلا هیچ بیت کوینی نفروخته است؛ سود تسلا ۲۳ میلیون دلار کم شد

در گزارش اخیر درآمد شرکت تسلا آمده است این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ هیچگونه خرید یا فروش رمز ارز نداشته است. با این حال ۲۳ میلیون دلار از ارزش دارایی‌های بیت کوین این شرکت کاسته شده است.

به گزارش و به نقل از کوین‌تلگراف، شرکت سازنده خودروهای برقی و انرژی پاک تسلا گزارش داده است که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، ۱.۱۴ میلیارد دلار درآمد خالص داشته است.

در گزارش درآمد شرکت تسلا در تاریخ ۲۶ جولای بیان شده است که مجموع درآمد این شرکت نسبت به سه ماهه دوم سال گذشته تا ۹۸ درصد افزایش یافته و از ۶ میلیارد به ۱۱.۹ میلیارد دلار رسیده است. تسلا بخش عمده‌ای از این رشد درآمد را مربوط به افزایش تقاضا برای خودروهای برقی می‌داند و بیان کرده است:

در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، رکورد جدید و قابل توجهی را ثبت کردیم. ما بیش از ۲۰۰,۰۰۰ خودرو تولید و تحویل مشتری داده‌ایم و سود عملیاتی ۱۱ درصد را ثبت کرده‌ایم و برای اولین بار، درآمد خالص GAAP ما بیش از یک میلیارد دلار شده است.

این شرکت هم‌چنین در این سه ماهه به سود ۱.۰۲ دلار در هر سهم دست یافته است.

شرکت تسلا بیان کرده است که بخشی از مجموع درآمد این شرکت با رشد هزینه‌های عملیاتی و ضرر ۲۳ میلیون دلاری از بیت کوین کاهش یافته است.

از آنجایی که شرکت تسلا، بیت کوین‌های خود را به عنوان دارایی غیرقابل فروش نگه می‌دارد، قوانین حسابداری خاطرنشان می‌سازد با کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از قیمت خرید، این شرکت با ضرر مواجه خواهد شد.

در این گزارش هم‌چنین گفته شده است شرکت تسلا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ هیچگونه خرید و فروش رمز ارز نداشته است. بدین ترتیب، تنها خرید رمز ارز توسط تسلا مربوط به خرید ۱.۵ میلیارد دلاری بیت کوین در سه ماهه اول سال جاری بوده است. گفتنی است این شرکت در همان سه ماهه اول سال جاری، ۲۷۲ میلیون دلار از دارایی بیت کوین خود را فروخته است.

درآمد خالص ۱.۱۴ میلیارد دلاری شرکت تسلا با استفاده از اصول حسابداری پذیرفته همگانی (GAAP) محاسبه شده است که شامل مجموعه‌ای از قوانین حسابداری پذیرفته‌شده عمومی برای ارائه گزارش مالی نظیر هماهنگ‌سازی مخارج و محاسبه درآمد است.

اعداد غیر GAAP که هزینه‌های نامنظم و غیرعادی یا هزینه‌های غیرنقدی نظیر کاهش قیمت سهام، تنظیمات ترازنامه و خریدها را کنار می‌گذارد، تخمین زده است که سود شرکت تسلا در سه ماهه دوم ۱.۶ میلیارد دلار و سود هر سهم نیز ۱.۴۵ دلار بوده است.

معیارهای کلیدی سه ماهه شرکت تسلا - دارایی های بیت کوین

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا در همایش مجازی The B Word شایعات مربوط به فروش دارایی بیت کوین توسط شرکت تسلا در آینده نزدیک را رد کرد و اذعان داشت که ممکن است پذیرش بیت کوین برای خرید خودروهای این شرکت را مجددا شروع کند.

ایلان ماسک هم‌چنین برای اولین بار اعلام کرد که شرکت SpaceX نیز بیت کوین در اختیار دارد و تاکید کرد که تسلا و SpaceX هیچگونه برنامه‌ای برای فروش بیت کوین ندارند. وی گفت:

ما دارایی بیت کوین خود را نمی‌فروشیم. نه من و نه شرکت SpaceX هیچکدام از بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشیم.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه