سود نهنگ‌های بیت کوین از ترس حاکم بر بازار؛ خرید ۳ میلیارد دلار BTC در ۳ هفته

نهنگ‌های بازار رمز ارزها در ۳ هفته گذشته با کاهش قیمت بیت کوین به سطح ۳۰،۰۰۰ دلار بیش از ۳ میلیارد دلار ارز دیجیتال BTC خریده‌اند.

به گزارش و به نقل از cryptoglobe بر اساس گزارش ویلیام کلمنت تحلیل‌گر داده‌های درون زنجیره‌ای در شبکه‌های اجتماعی، نهنگ‌های بیت کوین بیش از ۹۶،۰۴۴ بیت کوین به دارایی‌های خود افزوده‌اند. کلمنت این ادعاها را بر اساس نمودار گلس‌نود بیان کرده است.

آدرس‌های نهنگ به گروهی بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند. اطلاعات موجود در گزارش هفتگی شبکه نشان می‌دهد موجودی بیت کوین صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال با وجود روند نزولی بازار به صورت مداوم در حال کاهش بوده است. به طور متوسط ماهانه ۳۶۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌ها خارج می‌شوند.

موجودی بیت کوین صرافی‌ها به صورت مداوم در حال کاهش است چرا که سرمایه‌گذاران بزرگ به جای ذخیره دارایی‌های خود در صرافی‌ها و آمادگی برای فروش آنها، در حال انتقال سرمایه‌های خود به کیف پول‌های سرد هستند. یافته‌های این گزارش در کنار بررسی معیارهای دیگر نشان می‌دهد نهنگ‌ها در حال افزایش دارایی‌های خود بوده‌اند. کلمنت معتقد است زمانی که سرمایه‌گذاران گمان می‌کردند بازار همچنان به روند نزولی خود ادامه دهد، نهنگ‌ها به خرید بیت کوین مشغول بوده‌اند.

گلس نود همچنین در گزارش خود خاطر نشان کرد از ماه می تاکنون تعداد نهادهایی که بیت کوین در اختیار دارند از ۲۵۰،۰۰۰ به ۳۰۰،۰۰۰ هزار رسیده است. این نهادها به عنوان دسته آدرس‌های متعلق به یک فرد یا سازمان شناخته می‌شوند.

همچنین تعداد نهادهای فروشنده نیز از ۱۵۰،۰۰۰ به ۱۰۰،۰۰۰ کاهش یافته است. در حالی که تعداد نهادهای خریدار بیت کوین به میزان قابل توجهی افزایش یافته و از ۱۹۰،۰۰۰ به ۲۵۰،۰۰۰ افزایش رسیده است. داده‌ها نشان می‌دهند نهنگ‌ها پرچمدار انباشت بیت کوین هستند.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه