فدرال رزرو امریکا: قانون‌گذاری رمز ارزها تا دو ماه آینده بازنویسی می‌شود

رییس فدرال رزرو اعلام کرد گزارشی در خصوص قانون‌گذاری رمز ارزها، استیبل کوین‌ها و ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سپتامبر سال جاری ارائه می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Cryptopotato جروم پاول (Jerome Powell) رییس فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا اعلام کرد این کشور در حال تدارک گزارشی در خصوص رمز ارزها است.

وی اذعان داشت این گزارش به طور گسترده به مقوله پرداخت‌های دیجیتال می‌پردازد. بنا به گفته جروم این گزارش شامل استیبل کوین‌ها، دارایی‌های دیجیتال و رمز ارز بانک مرکزی (CBDC) خواهد بود.

ما به صورت گسترده به بررسی موضوع پرداخت‌های دیجیتال خواهیم پرداخت. این موضوع رمز ارزها، استیبل کوین‌ها و ارز دیجیتال بانک مرکزی را شامل می‌شود. تمام مسائل و ساز و کارهای پرداخت که به عقیده ما در مرحله حساسی از لحاظ قانون‌گذاری قرار دارند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

جروم پاول رییس فدرال رزرو قانون‌گذاری رمز ارزها استیبل کوین‌ها و CBDC

پاول جروم در ادامه صحبت‌هایش به موضوع رمز ارز بانک مرکزی پرداخت و اعلام کرد به منظور مشخص کردن مزایا و معایب احتمالی آن یک نظرسنجی عمومی از مردم انجام خواهد شد. وی امیدوار است این کار باعث شود تمام اقشار و گروه‌ها از جمله کنگره ملی آمریکا در این خصوص اظهار نظر کنند. رییس فدرال رزرو آمریکا اذعان داشت:

قطعا استیبل کوین‌ها از لحاظ سرعت سیستم پرداختی مزایایی دارند و خاصیت‌هایی همانند رمز ارز بانک مرکزی نیز دارند. اما در حال حاضر ریسک‌هایی را به همراه دارند. به نظر من مشکل استیبل کوین‌ها این است که آنها شباهت زیادی به منابع پولی بازار یا صندوق‌های بانکی و یا بانک‌های محافظه کار (Narrow Bank) دارند.

 

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه