نهنگ‌ها به بازار هجوم آوردند؛ خرید ۶۰،۰۰۰ بیت کوین تنها در یک روز!

عبارت نهنگ‌های بیت کوین به افراد یا موسساتی گفته می‌شود که در آدرس کیف پول آنها بین ۱۰۰۰ الی ۱۰،۰۰۰ BTC موجود باشد.

به گزارش و به نقل از cryptopotato، شرکت تحلیل داده‌های روی زنجیره Santiment اعلام کرده است نهنگ‌های بیت کوین در یک روز ۶۰،۰۰۰ رمز ارز BTC خریده‌اند. این بیشترین میزان خرید در یک روز از ابتدای سال میلادی تا کنون بوده است.

بر اساس داده‌های سنتیمنت در حال حاضر این آدرس‌ها مجموعا  شامل ۹.۱۲ میلیون بیت کوین هستند و دارایی آنها نسبت به ۴۵ روز گذشته بیش از ۱۰۰،۰۰۰ واحد افزایش داشته است. بر این اساس این آدرس‌ها نصف بیت کوین‌های در گردش را شامل می‌شوند.

خرید بیت کوین توسط نهنگ‌های بازار

با اینکه بسیاری از فعالین حوزه رمزارزها با کاهش قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار وحشت‌زده شدند اما نهنگ‌ها این فرصت را غنیمت شمرده و به خرید بیشتر روی آوردند.

آدرس‌هایی که بیش از ۱۰،۰۰۰ BTC هولد کرده‌اند در یک ماه گذشته مجموعا ۹۰،۰۰۰ واحد دیگر خریداری کرده‌اند.

نهنگ‌ها در ۶ ماه گذشته با تمام فراز و نشیب‌های بازار بیش از ۳.۶ میلیارد دلار به خرید بیت کوین اختصاص داده‌اند.

تاثیر خرید نهنگ‌ها در بازار بیت کوین چیست؟

معمولا اقدامات نهنگ‌ها به سرعت روی بازار تاثیر می‌گذارد. همانطور که مشخص است خرید ۶۰،۰۰۰ BTC توسط نهنگ‌ها باعث شد تا قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت ۵٪ افزایش یابد. این امر باعث شد روز گذشته قیمت تا بالای سطح ۳۵۰۰۰ دلار برسد. در زمان نگارش این خبر قیمت رمز ارز BTC برابر ۳۳،۶۲۷ دلار است.

علیرغم آنکه همه نگران ریزش هش ریت شبکه و تغییرات منفی سختی استخراج بیت کوین بودند، ماه جولای برای بازار رمز ارزها بسیار خوب شروع شد.

با اینکه تاریخ همیشه با همان دقت تکرار نمی‌شود اما ماه جولای ماهی پردرآمد بوده است. ماه‌های آپریل و جولای در ۱۰ سال گذشته ۷ بار پرسود و ۳ بار با ضرر همراه بوده‌اند.

جدول میزان سود رمز ارزها

شایان ذکر است تعداد آدرس‌های نهنگ‌ها به حداکثر تعداد خود در سه هفته گذشته برابر ۱۹۲۲ آدرس رسیده است.

موجودی بیت کوین صرافی‌ها به کمترین میزان در سال جاری رسید

یکی از تحلیل‌گران Santiment با انتشار توییتی اعلام کرده است موجودی صرافی‌ها با کاهش چشمگیری به کمترین میزان خود در ۶ ماه گذشته رسیده است. این شاخص نشان می‌دهد که خطر فروش مقدار زیادی بیت کوین کاسته شده است. البته در ماه‌های می، ژوئن (اردیبهشت و خرداد) نیز حجم زیادی از بیت کوین از صرافی‌ها خارج شده بود.

بالاترین قیمت ثبت شده بیت کوین در ۶۴،۸۰۵ دلار است که در تاریخ ۱۴ آپریل به ثبت رسید. از آن زمان تاکنون قیمت پادشاه رمز ارزها حدود ۴۸٪ سقوط کرده است.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه