استیبل کوین USDC در ۱۰ بلاکچین دیگر عرضه می‌شود

استیبل کوین USDC با ارزش بازار ۲۵ میلیارد دلاری خود در رتبه هشتم برترین رمز ارزهای جهان قرار دارد و در حال حاضر در ۴ بلاکچین عرضه شده است. USDC به زودی قرار است در ۸ تا ۱۰ بلاکچین دیگر عرضه شود.

این بزرگ‌ترین توسعه استیبل کوین USDC است و احتمال می‌رود از USDT بزرگ‌ترین رقیب خود با ارزش بازار ۶۲.۵ میلیارد دلار پیشی بگیرد.

شرکت CENTRE در اطلاعیه‌ای به کوین‌دسک اعلام کرد:

پیش‌بینی ما این است که استیبل کوین USDC در ماه‌های آینده روی شبکه‌های آوالانچ، Celo، Flow، هدرا، کاوا، Nervos، پولکادات، Stacks، تزوس و ترون عرضه شود.

توسعه USDC در پی تایید امنیت آن توسط نهادهای نظارتی به وجود آمده است. اریک رزنگرن (Eric Rosengren) رییس بانک فدرال بوستون آمریکا در صحبت‌های اخیر خود در خصوص ریسک‌های سیستماتیک به این استیبل کوین و TITAN اشاره کرد. این درحالی است که رندال کوارز نائب رییس فدرال رزرو اخیرا نظرات مثبتی در مورد استیبل کوین‌ها ارائه کرده است. با این حال واضح است واشنگتن این حوزه را زیر نظر گرفته است.

CENTRE کنسرسیومی است که توسط صرافی کوین‌بیس و شرکت خدمات پرداختی Circle مدیریت می‌شود اعلام کرده است توسعه USDC به بلاکچین‌های دیگر منجر به پذیرش تکنولوژی بلاکچین باز توسط افراد و شرکت‌ها می‌شود.

استیبل کوین USDC در سال ۲۰۱۸ روی بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شد و در نیمه دوم ۲۰۲۰ در شبکه‌های استلار، سولانا و الگوراند نیز توسعه داده شد.

خبر احتمال توسعه USDC به بلاکچین‌های دیگر پس از اعلام محصولات جدید شرکت سیرکل با نام‌های Circle Yield و Defi API منتشر شده است.

دسترسی به دیفای از اولویت‌های کوین‌بیس است

برایان آرمسترانگ مدیر عامل کوین بیس اعلام کرد این صرافی به زودی رمز ارزهای بیشتری را لیست خواهد کرد. به عقیده او آینده صنعت ارزهای دیجیتال به سمت حوزه دیفای حرکت می‌کند. او در بلاگ خود اینگونه نوشته است:

ما شاهد رشد صنعت رمز ارزها هستیم… این حوزه به سمت معامله هزاران نوع دارایی و پذیرش کاربردهای جدید مانند دیفای، توکن‌های غیر قابل تعویض NFT، قراردادهای هوشمند، دائو و …حرکت می‌کند.

به گفته آرمسترانگ این صرافی قرار است محصولات خود را در سایر کشورها نیز توسعه دهد و یک بازار برنامه‌های رمز ارزی بسازد که با قوانین Apple همخوانی داشته باشد.

به نقل از سازمان نظارت بر امور مالی فدرال آلمان (BaFin) صرافی کوین‌بیس می‌تواند از طریق زیرمجموعه خود در این کشور (Coinbase Germany GmbH) خدمات تصدی رمز ارزها و معاملات اختصاصی آن را انجام دهد.

بر این اساس این زیرمجموعه از صرافی کوین‌بیس اولین شرکت ارز دیجیتالی خواهد بود که توانسته است از سازمان نظارت بر امور مالی آلمان مجوز فعالیت و ارائه خدمات رمز ارزی دریافت کند.

BaFin در این اعلامیه آورده است بیزینس مدل جدید بر طبق چهارمین بخشنامه مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا تعریف شده است. این بخشنامه فرار مالیاتی و چند نوع تخلف مالی دیگر را به لیست تخلفات قبلی اضافه کرده است. بنابراین انتظار می‌رود نظارت بیشتری روی تراکنش‌ها صورت گیرد و ارزیابی صلاحیت مشتریان (CDD) انجام شود.

منبع: میهن بلاکچین


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه