با تصویب مجلس السالوادور بیت کوین ارز قانونی این کشور شد

مجلس قانون‌گذاری السالوادور چند ساعت پیش قانون بیت کوین را که توسط ناییب بوکله، رئیس جمهور آن کشور ارائه شده است، تصویب کرد.

تقریباً ساعت 8 شب به وقت محلی، رئیس جمهور السالوادور، ناییب بوکله، از طریق حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد که «قانون بیت کوین» را به کنگره السالوادور ارائه داده است. این قانون، بیت کوین را تبدیل به پول قانونی کشور می‌کند و پذیرش آن در سرتاسر سرزمین ملی اجباری است.

تنها 2 ساعت پس از اعلامیه، مجلس قانون‌گذاری این کشور فاش کرد که آن‌ها در حال رایزنی برای تصویب این قانون‌اند.

کریس گوارا، نماینده مجلس در جلسه عمومی، که در آن سایر مسائل اقتصادی شامل اصلاح قانون بودجه عمومی ملت برای سال مالی 2021 مورد بحث قرار گرفت، گفت: «من معتقدم که از بین تمام تصمیماتی که قرار است در این جلسه اتخاذ کنیم، تصمیم قانون بیت کوین یکی از مهم‌ترین موارد است».

با این اوصاف السالوادور اولین کشوری در جهان است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی به رسمیت می‌شناسد و دوره‌ای که کلیات مؤسسات این کشور باید بیت کوین را به عنوان ارز رسمی بپذیرند آغاز شده است.

بر اساس توئیتی که ناییب بوکله در حساب توئیتری خود منتشر کرده، تبدیل شدن بیت کوین به ارز قانونی در السالوادور با 62 رأی از 84 رأی به تصویب رسیده است.

کوین ایران

جنبه‌های اصلی قانون جدید بیت کوین که در السالوادور تصویب شده است

طبق گزارش اخیر Decrypt، این کشوز بیت کوین را به‌عنوان «پول قانونی، بدون محدودیت در قدرت آزادی، در هر معامله و هر عنوانی که اشخاص حقیقی یا حقوقی دولتی یا خصوصی می‌خواهند انجام دهند» به رسمیت می‌‌شناسد.

این امر بیت کوین را به‌عنوان ارز مورد استفاده با پذیرش اجباری در سرتاسر سرزمین، برابر با دلار آمریکا قرار می‌دهد.

به همین ترتیب، مقرر شده که نرخ ارز با توجه به بازار آزاد نوسان خواهد داشت، اما دستور ایجاد صندوق ویژه در بانک توسعه السالوادور برای اطمینان از مبادله فوری بین هر دو ارز صادر شده است.

به همین ترتیب، قیمت ها باید با بیت کوین بیان شوند و این رمز ارز باید به طور اجباری در سرتاسر سرزمین ملی پذیرفته شود، به استثنای مناطق دورافتاده یا افرادی که به ابزارهای لازم برای انجام معاملات الکترونیکی دسترسی ندارند.

از آنجایی که بیت کوین ارز قانونی است، عملیات مالی با بیت کوین—مانند تریدینگ—از مالیات بر سود سرمایه معاف خواهد بود.

منبع: کوین ایران


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه