تغییر نام زنجیره هوشمند بایننس به BNB Chain

صرافی پیشرو بایننس اعلام کرد دو بلاکچین این شرکت که یکی از آن‌ها زنجیره هوشمند بایننس، رقیب اتریوم، است به طور مشترک با نام BNB Chain شناخته خواهند شد.

تغییر نام بلاکچین‌های بایننس

در اطلاعیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد، بزرگترین صرافی رمز ارزی جهان فاش کرد که دو بلاکچین خود را به یک نام واحد تغییر داده است: BNB Chain.

بایننس زنجیره BNB را «تکامل زنجیره هوشمند بایننس» می‌نامد که شامل Binance Chain، زنجیره حاکمیت و سهامداری صرافی، و زنجیره هوشمند بایننس Binance Smart Chain، لایه توافقی سازگار با اتریوم است. اکنون، زنجیره بایننس به عنوان BNB Beacon Chain شناخته می‌شود و زنجیره هوشمند بایننس به زنجیره هوشمند BNB تبدیل می‌شود.

از نظر عملکرد، هیچ چیز پس از به‌روزرسانی تغییر نکرده است، به جز نام‌هایی که اکنون این دو بلاکچین با آن‌ها شناخته می‌شوند. در همان اطلاعیه، این شرکت همچنین تصریح کرد که مخفف BNB، که قبلاً به عنوان مخفف بایننس کوین استفاده می‌شد، مخفف «Build and Build» است و اکنون نقش برجسته‌تری در برندسازی بلاکچین خواهد داشت.

ساختار جدید زنجیره BNB شباهت زیادی به شبکه فانتوم (Fantom) دارد. فانتوم شامل یک زنجیره پایه است که برای به اشتراک‌گذاری توکن‌ها و یک لایه اجرایی به نام Fantom Opera دارد که در آن تمام قراردادهای هوشمند ساخته شده در شبکه مستقر می‌شوند. به همین ترتیب، BNB Beacon Chain به سهم‌بندی و حاکمیت توکن رسیدگی می‌کند، در حالی که زنجیره هوشمند BNB میزبان قراردادهای هوشمند برای DeFi و پروتکل‌های بازی ساخته‌شده در شبکه است.

بایننس در یک پست وبلاگ اضافی که در مورد تغییر نام تجاری اظهار داشت زنجیره BNB جدید از برنامه‌های کاربردی در مقیاس بزرگ از جمله GameFi ،SocialFi و Metaverse استفاده می‌کند. مهم‌تر از همه، این صرافی قصد دارد زنجیره BNB را از یک زنجیره به چندین زنجیره در آینده تغییر دهد. با این حال، جزئیاتی در مورد نحوه برنامه‌ریزی دقیق بایننس برای انجام این کار ذکر نشده است.

در ماه‌های اخیر، زنجیره هوشمند بایننس، از سایر رقبای اتریوم عقب مانده است. مهم‌تر از همه، ترا (Terra)، دومین شبکه بزرگ از نظر ارزش کل قفل شده، در دسامبر از زنجیره هوشمند بایننس پیشی گرفت. از آن زمان، ترا موقعیت خود را حفظ کرده است و در حال حاضر دارایی‌ این بلاکچین 15.03 میلیارد دلار برآورد شده است و در مقایسه دارایی زنجیره هوشمند بایننس 13.37 میلیارد دلار است.

با تغییر نام بلاکچین به BNB Chain، به نظر می‌رسد این صرافی در حال آماده شدن برای تغییر موقعیت رو به زوال خود در بازار است. این صرافی یک کلمه کلیدی جدید به نام «MetaFi» ابداع کرده است که به پروژه‌های Metaverse ،DeFi، GameFi ،SocialFi ،Web3 و NFT اشاره دارد و آن‌ها را زیر یک چتر قرار می‌دهد. از طریق MetaFi، به نظر می‌رسد این شرکت آماده است تا از طریق زنجیره BNB یکپارچه خود، در موج جدیدی از موارد استفاده از بلاکچین سرمایه‌گذاری کند. با این حال، با رقابت داغ چندین زنجیره لایه 1 دیگر، این تلاش‌ها تا چه حد موفق خواهند بود؟ باید دید.

منبع: cryptobriefing


دیدگاه های شما

افزودن یک دیدگاه